Trwa ładowanie...
d1zpcze

Śląskie. Koronawirus a biblioteki. Czytelnicy nie mogą buszować

Wielbiciele literatury także zmagają się z obostrzeniami związanymi z koronawirusem. W gliwickich wypożyczalniach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie są także prowadzone czytelnie. Wypożyczanie jest jednak możliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus dotknął także użytkowników bibliotek.
Koronawirus dotknął także użytkowników bibliotek. (UM Gliwice, Fot: D. Nita-Garbiec , UM Gliwice)
d1zpcze

Mimo ograniczeń epidemicznych Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach działa, ale w zmienionym zakresie. Wypożyczanie książek jest możliwie, ale odbywa się w reżimie sanitarnym.

Podstawą funkcjonowania w strefie czerwonej jest oczywiście rygorystyczne przestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa przez bibliotekarzy i czytelników, stosowanie środków do dezynfekcji rąk i jednorazowych rękawiczek oraz utrzymywanie zasady minimum 1,5 metra we wszystkich przestrzeniach publicznych.

Obecnie, wskutek rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w gliwickich wypożyczalniach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie są także prowadzone czytelnie. Czytelnicy mogą jednak książki wypożyczać i zwracać w wydzielonych stanowiskach, przy wejściu do każdej z filii MBP.

d1zpcze

Nowe zasady. Jak i kiedy wypożyczyć książkę

We wszystkich punktach obsługi może znajdować się tylko obsługiwana osoba. Wyjątkiem jest biblioteka centralna, w której mogą przebywać równocześnie trzy osoby. Czytelnicy nie mogą także korzystać ze stanowisk komputerowych i toalet w bibliotekach.

W soboty wszystkie filie są nieczynne, a w pozostałe dni pracują w zmienionych godzinach. Biblioteka Centralna (ul. Kościuszki 17) i Biblioforum (ul. Lipowa 1) są czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 11.00 do 19.00, a we wtorki i piątki od godz. 8.00 do 15.00. Wypożyczalnia Muzyczna i Zbiorów Specjalnych jest zamknięta, ale zamówienia można składać telefonicznie i mejlowo.

Julia Przyłębska o strajku kobiet. Rafał Trzaskowski ostro: jest niebywale bezczelna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zpcze

Podziel się opinią

Share
d1zpcze
d1zpcze
Więcej tematów