Trwa ładowanie...

Śląskie. Koronawirus a biblioteki. Czytelnicy nie mogą buszować

Wielbiciele literatury także zmagają się z obostrzeniami związanymi z koronawirusem. W gliwickich wypożyczalniach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie są także prowadzone czytelnie. Wypożyczanie jest jednak możliwe.

Share
Koronawirus dotknął także użytkowników bibliotek.
Koronawirus dotknął także użytkowników bibliotek.Źródło: UM Gliwice, Fot: D. Nita-Garbiec , UM Gliwice
d37gvuh

Mimo ograniczeń epidemicznych Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach działa, ale w zmienionym zakresie. Wypożyczanie książek jest możliwie, ale odbywa się w reżimie sanitarnym.

Podstawą funkcjonowania w strefie czerwonej jest oczywiście rygorystyczne przestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa przez bibliotekarzy i czytelników, stosowanie środków do dezynfekcji rąk i jednorazowych rękawiczek oraz utrzymywanie zasady minimum 1,5 metra we wszystkich przestrzeniach publicznych.

d37gvuh

Obecnie, wskutek rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w gliwickich wypożyczalniach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie są także prowadzone czytelnie. Czytelnicy mogą jednak książki wypożyczać i zwracać w wydzielonych stanowiskach, przy wejściu do każdej z filii MBP.

Nowe zasady. Jak i kiedy wypożyczyć książkę

We wszystkich punktach obsługi może znajdować się tylko obsługiwana osoba. Wyjątkiem jest biblioteka centralna, w której mogą przebywać równocześnie trzy osoby. Czytelnicy nie mogą także korzystać ze stanowisk komputerowych i toalet w bibliotekach.

W soboty wszystkie filie są nieczynne, a w pozostałe dni pracują w zmienionych godzinach. Biblioteka Centralna (ul. Kościuszki 17) i Biblioforum (ul. Lipowa 1) są czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 11.00 do 19.00, a we wtorki i piątki od godz. 8.00 do 15.00. Wypożyczalnia Muzyczna i Zbiorów Specjalnych jest zamknięta, ale zamówienia można składać telefonicznie i mejlowo.

Julia Przyłębska o strajku kobiet. Rafał Trzaskowski ostro: jest niebywale bezczelna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37gvuh

Podziel się opinią

Share
d37gvuh
d37gvuh
Więcej tematów