Trwa ładowanie...

Śląskie. Kolejne zakażenia w kopalniach, nadzór górniczy zapewnia o reżimie sanitarnym

W ostatnich dniach w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej i zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej pojawiły się kolejne zakażenia koronawirusem. Na kwarantannie przebywa ponad 540 górników. Wyższy Urząd Górniczy informuje, że na bieżąco prowadzone są kontrole dot. przestrzegania obowiązujących zaleceń.

Kolejne zakażenia w kopalniach PGG i JSWKolejne zakażenia w kopalniach PGG i JSWŹródło: Getty Images, fot: Valentin Sprinchak\TASS
d2lratc
d2lratc

Przez pół roku inspektorom WUG-u udało się przeprowadzić ponad 920 kontroli dot. przestrzegania obostrzeń, m.in. noszenia maseczek, poruszania się po kopalni czy dostępności środków do dezynfekcji. Wynika z nich, że sytuacja w kopalniach jest ustabilizowana, mimo że zdarzają się nowe zakażenia.

W zakładach obowiązują cały czas restrykcyjne zasady – ograniczenie liczby osób w windach, utrzymywanie dystansu społecznego, używanie ochronnych masek i okularów, dezynfekcja newralgicznych miejsc.

Polskie górnictwo dostanie pomoc? "Firmy muszą udowodnić, że odzyskają rentowność"

Najwięcej chorych jest w Polskiej Grupie Górniczej – obecnie ponad 160, a na kwarantannie prawie 460 osób. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej liczba zakażeń zaczęła rosnąć ponad dwa tygodnie temu. Teraz na kwarantannie przebywa ponad 80 pracowników.

Jak podkreślają przedstawiciele WUG-u, wszystkie decyzje ministerstwa i wytyczne służb sanitarnych traktowane są z wielką powagą i rozsądkiem.

d2lratc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lratc
Więcej tematów