Trwa ładowanie...

Śląskie hospicja otrzymały pieniądze z rocznych rozliczeń. "Z roku na rok jest coraz lepiej"

Śląskie organizacje pozarządowe mogą być zadowolone z pieniędzy, które otrzymały w ramach "jednego procenta". Kwoty przekazane w rocznym rozliczeniu zasiliły kasę placówek i już pomagają potrzebującym.

Śląskie hospicja otrzymały pieniądze z rocznych rozliczeń. "Z roku na rok jest coraz lepiej"Źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. Jana Pawła II"
d2ay6wu

Żorskie hospicjum, gdzie stacjonarnie przebywa 15 pacjentów, a około 30 chorymi placówka opiekuje się w ramach domowej pomocy, otrzymało 350 tys. złotych przekazanych w ramach "1%". Dzięki czemu, chorzy mają zapewnioną pomoc lekarza, psychologa czy fizjoterapeutów.

- Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje około 70 proc. naszej działalności, pozostała kwota pochodzi z 1 proc. - mówi Dorota Domańska, prezes zarządu Stowarzyszenia.

Za pieniądze przekazane w rozliczeniu rocznym, jeden pacjent może korzystać z pomocy specjalistów przez ponad 3 lata - dzienny koszt utrzymania to ok. 300 złotych.

d2ay6wu

Powody do zadowolenia może mieć również tyskie hospicjum, na jego konto z akcji "1%" wpłynęło aż 515 213,45 zł.

Inne śląskie hospicja jeszcze nie mają gotowych rozliczeń, ale zarządcy każdej placówki dziękują za pomoc i jednomyślnie twierdzą, że gdyby nie darowizny, nie mogliby pomagać tak skutecznie.

- Z roku na rok jest coraz lepiej. Mamy powody do dumy, ponieważ świadomie wybieramy na co idzie 1 proc. naszych podatków. Cieszymy się z takiej postawy - słyszymy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ay6wu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ay6wu
Więcej tematów