Trwa ładowanie...
d1h5rhg

Śląskie. Dariusz Starzycki, wicemarszałek woj. śląskiego jest zarażony koronawirusem

Urząd Marszałkowski w Katowicach poinformował, że wicemarszałek województwa śląskiego, Dariusz Starzycki miał pozytywny wynik testu na COVID-19. To już drugi przypadek koronawirusa w ostatnich dniach wśród członków zarządu województwa śląskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Starzycki także zaraził się koronawirusem.
Dariusz Starzycki także zaraził się koronawirusem. (Dariusz Starzycki facebook, Fot: Dariusz Starzycki facebook)
d1h5rhg

- Mając na względzie odpowiedzialność za sprawne realizowanie powierzonych zadań wicemarszałek Dariusz Starzycki wykonał badanie na COVID-19. Test wykazał wynik pozytywny. Wicemarszałek Dariusz Starzycki czuje się dobrze. Przebywa w izolacji - poinformował urząd.

Jak zapewniają urzędnicy, sytuacja nie wpływa na funkcjonowanie zarządu województwa. Od miesięcy jego posiedzenia odbywają się w sposób zdalny, a bezpośrednie spotkania ograniczane są do minimum.

- Wszystkie zadania są realizowane na bieżąco. Kompetencje wicemarszałka Dariusza Starzyckiego zostały podzielone w ramach Zarządu. Wicemarszałkowi Dariuszowi Starzyckiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszystkim mieszkańcom województwa przypominamy o noszeniu maseczek, dystansie społecznym i dezynfekcji. Troszczymy się o siebie i drugiego człowieka - zaapelowali urzędnicy.

d1h5rhg

Starzycki jest kolejną osobą z zarządu województwa śląskiego, u której w ostatnich dniach badania potwierdziły zakażenie SARS-Cov-2. W czwartek urząd marszałkowski poinformował o zakażeniu Izabeli Domogały, odpowiedzialnej w zarządzie za sprawy służby zdrowia. W czerwcu koronawirusem zakażony był także inny członek zarządu woj. śląskiego, wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Dodajmy, że poseł Jerzy Polaczek, także zakażony wirusem SARS-CoV-2 przebywa w szpitalu MSWiA w Katowicach. - Wyniki tomografii płuc są złe. Cały czas jestem "pod tlenem" i przyjmuję silne antybiotyki. Nie poddaje się! - napisał na Facebooku. Zaapelował także o rozsądek i odpowiedzialność w walce z pandemią.

Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h5rhg

Podziel się opinią

Share
d1h5rhg
d1h5rhg
Więcej tematów