Trwa ładowanie...

Śląsk. Znowu pociągiem do Wisły…i to szybciej

Mimo, że do 17 stycznia stoki i hotele będą zamknięte, to ferie jednak trwają. I ci, którzy chcą odwiedzić Beskidy, od niedzieli będą mogli znowu wybrać się do Wisły pociągiem.

Share
Od 3 stycznia podróżni dojadą do Wisły pociągiem
Od 3 stycznia podróżni dojadą do Wisły pociągiem Źródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d2zw2yi

Przedstawiciele PKP PLK poinformowali, że pociągi wrócą na trasę dzięki zamontowanym urządzeniom zapewniającym bezpieczny przejazd od Pierśca przez Skoczów do Goleszowa. Potrwa to jednak tylko do…marca. Potem kontynuowane będą prace na szlaku od Skoczowa do Wisły. Powróci wtedy komunikacja autobusowa. Całość ma być gotowa do końca 2021 r.

Obecne prace miały zakończyć się w połowie grudnia, termin jednak uległ zmianie. Bo wciąż trwała budowa nowego systemu sterowania. Udało się jednak i teraz pociągi pojadą do Wisły Głębce z większą prędkością. Czas dojazdu skróci się o ponad 10 minut.

d2zw2yi

”Podróżni skorzystają z nowego przystanku Skoczów Bajerki. Wygodne będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów na przebudowanych peronach w stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze” – zapowiadają przedstawiciele PKP PLK.

Cała trasa ma być zmodernizowana do grudnia 2021 r. Zakłada on m.in. wymianę 52 km torów oraz sieci trakcyjnej, położenie nowych rozjazdów oraz urządzeń zwiększających przepustowość linii na szlaku z Czechowic-Dziedzic do Wisły Głębców i Cieszyna. Wartość inwestycji to prawie 460 mln zł, z czego ponad 80 proc. pochodzi z funduszy europejskich.

O mały włos, a rozjechałby ich pociąg. Nagranie świadka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zw2yi

Podziel się opinią

Share
d2zw2yi
d2zw2yi
Więcej tematów