Trwa ładowanie...

Śląsk. ”Zdrowe Śląskie” i chory pomysł oszustów. Uważajcie!

Pandemia koronawirusa pociągnęła za sobą wiele innych…m.in. pandemię różnego rodzaju oszustw związanych z obecną sytuacją i lękiem wielu osób. Pamiętajmy, że zanim na cokolwiek się zgodzimy, należy sprawdzić czy przekazywane informacje są prawdziwe.

Share
Zanim odpowiemy, sprawdźmy czy to nie oszuści
Zanim odpowiemy, sprawdźmy czy to nie oszuściŹródło: Pexels
d44k4el

Jak np. te, przekazywane ostatnio przez telefon, które mają nas zachęcić do spotkań oferujących pakiet badań i pulsoksymetry. Samorząd woj. śląskiego informuje, że nie prowadzi obecnie żadnych takich akcji, zwłaszcza związanych z wychodzeniem z domu.

W ostatnim czasu do urzędu zgłasza się wiele osób, które odebrały tego typu telefony z zaproszeniem. Osoby dzwoniące mówią, że telefonują z urzędu marszałkowskiego i zapraszają na spotkanie w celu odbioru pulsoksymetru w ramach akcji "Zdrowe Śląskie".

d44k4el

Uwaga, to oszuści! Którzy wykorzystują dawne hasło, którym województwo promowało działania prozdrowotne do 2018 roku. Urzędnicy ostrzegają, by nie dać się nabrać. Swój apel kierują zwłaszcza do osób starszych, do których głównie kierowane są wiadomości oszustów.

Więc zanim odbierzemy od kogoś telefon lub odpiszemy na wiadomość, upewnijmy się czy numer z którego ktoś się z nami kontaktuje, nie jest oznaczony przez operatora jako potencjalnie niebezpieczny bądź też spam.

Nowe obostrzenia: koronawirus wymusił lockdown. "Walczymy o życie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d44k4el

Podziel się opinią

Share
d44k4el
d44k4el
Więcej tematów