Trwa ładowanie...

Śląsk. Studenci psychologii zajęli się problemem smogu

Na szczęście robi się coraz cieplej, jednak zanim pogoda pozwoli nam nie dogrzewać naszych domostw jesteśmy skazani na wdychanie tego, czym palą nasi sąsiedzi. Nie zawsze jest to zdrowe.

Share
Studenci psychologii zajęli się problemem smogu
Studenci psychologii zajęli się problemem smoguŹródło: Adobe Stock
ddnsb28

Mimo że pandemia koronawirusa przysłoniła wiele ważnych tematów, są tacy którzy wciąż o nich pamiętają. I choć na co dzień zajmują się zupełnie czymś innym, pragną głośno mówić o tym, co ważne dla nas wszystkich – nasze zdrowie.

Studenci psychologii Uniwersytetu SWPS w Katowicach w projekcie ”Nie nabieraj smogu w usta” zajęli się problemem zanieczyszczenia powietrza. Jako miasto pilotażowe wybrali Rybnik. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na nasze postawy wobec tego ważnego problemu.

ddnsb28

W akcji odwołują się do znanego przysłowia: ”Nie nabieraj wody w usta”, by zaangażować tych, którzy zdają sobie sprawę z zagrożenia wywoływanego np. przez sąsiadów, ale nic z tym nie robią.

Studenci mają tym samym nadzieję, że dzięki ich działaniom ludzie dowiedzą się o programie ”Czyste Powietrze”, dzięki któremu można otrzymać m.in. dofinansowanie do wymiany starych źródeł ciepła. Władze województwa przypominają, że mamy na to czas do końca roku.

Rośliny domowe, które oczyszczają powietrze. Ekspert podpowiada, które wybrać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddnsb28

Podziel się opinią

Share
ddnsb28
ddnsb28
Więcej tematów