Trwa ładowanie...

Śląsk. 120 osób na lodzie w tym samym czasie. Wkrótce startuje popularna ślizgawka

Już w najbliższą sobotę ruszy lodowisko na Burloch Arenie. Miłośnicy aktywnego stylu życia, którzy uwielbiają jeździć na łyżwach, będą mogli korzystać z zadaszonej ślizgawki przez siedem dni w tygodniu.
Share
Ruda Śląska. Już w najbliższą sobotę ruszy lodowisko na Burloch Arenie.
Ruda Śląska. Już w najbliższą sobotę ruszy lodowisko na Burloch Arenie. Źródło: Pixabay, Fot: www.pixabay.com
d2vnphp

Lodowisko, które znajduje się przy ulicy Bytomskiej 15 w Rudzie Śląskiej Orzegowie, ma wymiary 30 x 60 metrów i w tym roku może przebywać na nim w tym samym czasie 120 osób.

– W związku z panującą sytuacją epidemiczną korzystających z lodowiska będą obowiązywać określone zasady. W czasie jednej godziny na lodowisku może przebywać maksymalnie 120 osób, a użytkownicy zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos – informuje Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

– Przed wejściem na lodowisko korzystający muszą obowiązkowo zdezynfekować ręce. Natomiast obsługa obiektu po każdej godzinie użytkowania prowadzić będzie czynności dezynfekujące – dodaje dyrektor.

d2vnphp

Lodowisko w Rudzie Śląskiej. 7 dni w tygodniu

Miejskie lodowisko będzie otwarte dla mieszkańców od poniedziałku do niedzieli. W najbliższą sobotę i niedzielę (21 i22.11), ze względu na otwarcie, obiekt czynny będzie od 13.00 – 21.30. Z kolei od poniedziałku 23 listopada obowiązywać będzie grafik, w którym wyszczególnione zostały godziny ogólnodostępne, w czasie których z lodowiska może skorzystać każdy, kto ma na to ochotę.

Dzięki bandom oraz profesjonalnie przygotowanym oznaczeniom orzegowskie lodowisko spełnia wszystkie wymogi. Na miejscu działa również wypożyczalnia, gdzie wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł, a „misia” do nauki jazdy 8zł. Szafka jest dostępna za 2zł.

Zadaszenie nad lodowiskiem zostało wybudowane w 2015 roku. Zostało wykonane z konstrukcji stalowej, a pod wiązarami dachowymi zainstalowano oświetlenie w postaci 120 kompletów opraw ledowych o łącznej mocy ponad 9400 W. Przed słońcem chronią przesłony żaluzjowe, zamontowane po bokach lodowiska. Latem można tam korzystać z kortów tenisowych.

d2vnphp

Za godzinę korzystania z lodowiska dorosły płaci 8 zł, a dziecko 5 zł. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania lodowiska znajdują się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Strajk Kobiet. Agata Grzybowska zatrzymana. Mariusz Ciarka o akcji policji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vnphp

Podziel się opinią

Share
d2vnphp
d2vnphp
Więcej tematów