Trwa ładowanie...

Rybnik. Znaleziono niewybuch. Ewakuowano mieszkańców

Pocisk moździerzowy z II wojny światowej znaleźli na ulicy Żorskiej w Rybniku pracownicy podczas prac ziemnych. Zamknięto drogę wojewódzką 935 i ewakuowano mieszkańców

Rybnik. Na ulicy Żorskiej robotnicy natrafili na pocisk moździerzowy.Rybnik. Na ulicy Żorskiej robotnicy natrafili na pocisk moździerzowy.Źródło: Śląska Policja
d46hkfw
d46hkfw

Niewybuch znaleziono w sobotę, po południu, podczas prac ziemnych prowadzonych na drodze wojewódzkiej 935 (Żorska) w Rybniku – poinformowało w niedzielę, 9 maja, Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego.

Policja zamknęła drogę pomiędzy rondami z „Ulotnością” a baseballistą. Wprowadzono objazdy.

Rybnik. Ewakuacja mieszkańców z powodu niewybuchu

Na miejsce wezwano saperów z gliwickiej jednostki wojskowej. Zanim przyjechali na miejsce, znalezisko zabezpieczali policjanci.

Ewakuowano 11 osób z pobliskich czterech domów. Wszyscy znaleźli nocleg u rodzin.

d46hkfw

Po kilkunastu godzinach drogę odblokowano.

Dodajmy, że to nie pierwszy niewybuch znaleziony przy ul. Żorskiej w Rybniku. Przed rokiem jeden z mieszkańców posesji położonej przy tej ulicy, podczas prac ziemnych także natrafił na pocisk artyleryjski również z czasów II wojny światowej. Od razu zawiadomił policję, która zamknęła drogę i ewakuowała mieszkańców okolicznych domów. :Pocisk zabezpieczyli, a następnie wywieźli i zneutralizowali saperzy z jednostki wojskowej w Gliwicach.

Policja przypomina, że w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch, nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, aby nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Mundurowi zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

PiS dogada się z Lewicą na dłużej? Jest reakcja z obozu Zbigniewa Ziobro

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46hkfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46hkfw
Więcej tematów