Trwa ładowanie...

Śląskie. Ponad 3100 osób zaszczepionych. Władze podsumowały akcję "Zaszczep się w majówkę”

- Cieszę się, że aż tylu mieszkańców naszego województwa, mimo niesprzyjającej pogody, skorzystało z tej ogólnopolskiej akcji. Na niej nie poprzestaniemy – zapewnił Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.
Share
Śląskie. Ponad 3100 osób zaszczepionych. Władze podsumowały akcję "Zaszczep się w majówkę”
Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki, Fot: Śląskie. Ponad 3100 osób zaszczepionych w punkcie w Parku Śląskim.
d4glgt3

Zakończyła się majówkowa akcja masowych szczepień w mobilnym punkcie w Parku Śląskim. Z ułatwionego dostępu do szczepionki przeciwko COVID-19 skorzystało przez trzy dni ponad 3100 mieszkańców woj. śląskiego.

W każdy dzień majówki przed mobilnym punktem szczepień ustawiały się gigantyczne kolejki. W niedzielę chętnych na zaszczepienie się nie odstraszył nawet padający deszcz. Z kolei w ostatnim dniu akcji – jak przekazał Śląski Urząd Wojewódzki - już od godziny 4 rano do mobilnego punkt szczepień ustawiała się kolejka. Przed 8 czekało w niej blisko 400 osób. - Można było zaobserwować, że mieszkańcy świetnie przygotowali się na dzisiaj: mieli termosy z ciepłym napojem, składane krzesełka, przezornie byli bardzo ciepło ubrani, niektórzy opatuleni byli kocem – powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Śląskie. Ponad 3100 osób zaszczepionych w Parku Śląskim

W poniedziałek organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu akcji - ostatni zaszczepiony wyszedł z chorzowskiego punktu około godz. 20.00. Łącznie tego dnia wykorzystano 1220 dawek szczepionki Johnson & Johnson.

d4glgt3

- Cieszę się, że aż tylu mieszkańców naszego województwa, mimo niesprzyjającej pogody, skorzystało z tej ogólnopolskiej akcji. Na niej nie poprzestaniemy - ten mobilny punkt wykorzystamy w kolejnych podobnych przedsięwzięciach. Chcemy odwiedzać tzw. białe plamy na mapie szczepień, czyli te powiaty, w których trzeba przyspieszyć ze szczepieniami – powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Początkowo chorzowski punkt miał do dyspozycji 2,5 tys. dawek szczepionki, ze względu na ogromne zainteresowanie w pierwszym dniu zdecydowano o zwiększeniu puli o kolejny tysiąc, które dostarczono do mobilnego punktu w niedzielę rano. Po trzydniowej akcji ostatecznie pozostało 380 dawek, które zostaną przekazane na iniekcje w punkcie szczepień powszechnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W organizacji szczepień w punkcie w Chorzowie uczestniczyło około 50 osób: kadra medyczna szpitala MSWiA w Katowicach, żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, ratownicy górniczy, policjanci oraz pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wspomagani przez NFZ.

Tadeusz Cymański zdradził swoją reakcję na wiadomość o nowotworze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4glgt3

Podziel się opinią

Share
d4glgt3
d4glgt3
Więcej tematów