Trwa ładowanie...

Rybnik. Ul. Bolesława Chrobrego po nowemu, zadowoleni rowerzyści

Dobiegają końca prace, związane ze zmianami organizacji ruchu, poprawiającymi bezpieczeństwo na ul. Bolesława Chrobrego. Zamiast parkingu powstała ścieżka rowerowa.

Rybnik. Na ul. Bolesława Chrobrego jest nie tylko estetyczniej, ale i bezpieczniej.Rybnik. Na ul. Bolesława Chrobrego jest nie tylko estetyczniej, ale i bezpieczniej.Źródło: UM Rybnik
d2kx2bc
d2kx2bc

Na ul. Bolesława Chrobrego w Rybniku zmieniła się organizacja ruchu. Przede wszystkim zlikwidowany został funkcjonujący tu wcześniej pas postojowy dla samochodów, a w jego miejsce powstała dwukierunkowa droga rowerowa, oddzielona od jezdni pasem zieleni. Docelowo będzie ona łączyć dwukierunkową drogę rowerową, która przebiega przez ul. Kościuszki z ul. 3 Maja.

Rybnik. Co zyskujemy po wprowadzeniu zmian na ul. Bolesława Chrobrego?

Dwukierunkową drogę rowerową, pas zieleni oddzielający drogę dla rowerów od pasów dla pojazdów (wkrótce wykonane będą nasadzenia), bezpieczniejsze skrzyżowanie z ul. 3 Maja oraz mniejszą prędkość na prostym odcinku drogi spowodowany zawężeniem pasów ruchu dla pojazdów i zmianą profilu łuku, przyjazną i bezpieczną przestrzeń, która jest jednym z elementów spójnej polityki aktywnej mobilności miejskiej.

Do zrobienia pozostaje natomiast jeszcze modernizacja skrzyżowania wraz z sygnalizacją świetlną ul. Bolesława Chrobrego z ul. Tadeusza Kościuszki, tak aby połączyć przejazdem rowerowym drogi rowerowe na tych ulicach.

- Przykład ulicy Bolesława Chrobrego pokazuje, jak ważne jest podejście promujące ruch rowerowy i pieszy, który często w obecnym czasie jest sprawą drugorzędną – przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. - Pamiętacie ile kolizji i wypadków miało miejsce na skrzyżowaniu 3 Maja i Chrobrego? A ile wypadków było w ostatnim roku kiedy prowadzono tam prace? Nie jest to jaskrawy przykład jak spowolnienie ruchu (wynikające akurat z prowadzonego remontu) odniosło pozytywny skutek?

Pielgrzymka czy odpoczynek? Teolog o kontrowersjach wokół kard. Dziwisza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2kx2bc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kx2bc
Więcej tematów