Trwa ładowanie...
d4gvfe7

Rybnik. Obostrzenia COVID-19. Policja spisała 139 osób w otwartym klubie

W piątek w Rybniku otwarto lokal muzyczny Face 2 Face. Młodzież wchodząca do środka zapisywała się do Strajku Przedsiębiorców. Po północy policjanci spisali 139 osób.
Share
Śląskie. W Rybniku otwarto klub Face 2 Face. Policjanci spisali 139 osób.
Śląskie. W Rybniku otwarto klub Face 2 Face. Policjanci spisali 139 osób.Źródło: Facebook.com, Fot: Face2FaceRybnik
d4gvfe7

W piątek wieczorem otwarto w Rybniku klub Face 2 Face. Pod klubem w długiej kolejce stanęła młodzież. Wchodząc do klubu deklarowali, że są zdrowi i wpisywali się na listę strajku przedsiębiorców.

Pod klub zajechało kilka radiowozów na sygnałach. Funkcjonariusze rozmawiali z właścicielem lokalu, którego wspierał Michał Wojciechowski, lider strajku przedsiębiorców.

- Dajmy ludziom żyć swobodnie. Podkreślam - to nie my łamiemy prawo. Prawo łamie rząd i ich reżim. My nie możemy się temu poddać. I jak widać Śląsk, Face 2 Face nie poddaje się. Brawo dla Śląska. Dziś odbywa się tu spotkanie Strajku Przedsiębiorców - mówił Michał Wojciechowski cytowany przez "Dziennik Zachodni".

d4gvfe7

Rybnik. Otwarty klub Face 2 Face. Interweniowała policja

Policja oświadczyła, że poinformowała właściciela lokalu o obowiązujących obostrzeniach. - Mężczyzna jednak oświadczył, że lokal jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, a tego dnia odbywa się zebranie tzw. strajku przedsiębiorców – podała śląska policja.

- W miarę upływu czasu w lokalu pojawiało się coraz więcej osób. Część z nich nie przestrzegała obowiązku zakrywania twarzy, spożywała alkohol w miejscu objętym zakazem oraz próbowała wprowadzić interweniujących policjantów w błąd, podając fałszywe dane osobowe – relacjonuje policja.

Nie będzie śledztwa ws. kardynała Dziwisza. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentuje

Mundurowi wylegitymowali 139 uczestników wydarzenia i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do Prokuratury Rejonowej w Rybniku i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej mają możliwość nałożenia kary do 30 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gvfe7

Podziel się opinią

Share
d4gvfe7
d4gvfe7
Więcej tematów