Trwa ładowanie...

Ruda Śląska. Chwile grozy na przejeździe kolejowym. Pociąg staranował samochód osobowy

Do groźnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe w Rudzie Śląskiej. Pociąg towarowy staranował opla. 20-letni kierowca helikopterem LPR został przetransportowany do szpitala.

Share
Ruda Śląska. 20-latek wjechał pod pociąg.
Ruda Śląska. 20-latek wjechał pod pociąg.Źródło: Pixabay
d1s2f9f

Do zderzenia doszło w piątek, 9 kwietnia, około godziny 110.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rudzie Śląskiej na ulicy Nowy Świat. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-letni kierowca opla vectry zignorował znak STOP i nie zatrzymując się wjechał na przejazd. Wtedy w jego pojazd uderzyła lokomotywa składu towarowego.

Kierowca nie miał szans. Został zakleszczony w kabinie. Uwolniła go dopiero przybyła na miejsce straż pożarna.

Ruda Śląska. 20-latek wjechał pod pociąg

Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 20-letniego mężczyznę do szpitala w Katowicach Ochojcu.

d1s2f9f

Droga była zablokowana.

Nie był to pierwszy groźny wypadek do jakiego doszło w tym tygodniu na drogach województwa śląskiego. We wtorek, 6 kwietnia, przez cały dzień były utrudnienia na autostradzie A4 w rejonie węzła Sośnica w Gliwicach. Najpierw, około południa, zderzyły się trzy samochody ciężarowe, jadące z naczepami w kierunku Wrocławia. W czasie usuwania skutków tamtego zdarzenia kilkaset metrów wcześniej na tej samej jezdni zderzyły się trzy samochody osobowe.

Wskutek wypadków zablokowane były trzy lewe skrajne pasy autostrady, czyli główny ciąg trasy, natomiast dwa prawe skrajne pasy drogi zbiorczej, rozprowadzającej, pozostawały drożne. Ruch był więc kierowany na drogę zbiorczą i rozprowadzał się na węźle, bądź wracał na autostradę.

Jarosław Gowin z Januszem Palikotem? Adam Bielan kpi

d1s2f9f

Podziel się opinią

Share
d1s2f9f
d1s2f9f
Więcej tematów