Trwa ładowanie...
d2giq81

Zablokowany ruch na autostradzie A1 po wypadku

Przywrócono ruch na autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Po południu w rejonie węzła Sośnica w Gliwicach (Śląskie) zderzyły się dwa samochody, z jednego z nich rozlał się kwas; strażacy musieli uprzątnąć jezdnię.

Share
d2giq81

Informację o odblokowaniu ruchu przekazali strażacy i dyżurny katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Odblokowano już dwa pasy, ruchu, na trzecim będzie wkrótce także przywrócony - powiedział dyżurny.

Jak wcześniej informowała śląska drogówka, w rejonie węzła Sośnica doszło do zderzenia ciężarówki z autem osobowym. W wypadku jedna osoba została ranna, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przez kilka godzin zablokowany był ruch w kierunku Pyrzowic i Łodzi. Z ciężarówki wylała się substancja, którą strażacy musieli zneutralizować.

- Ciężarówka wiozła kilkadziesiąt pojemników, z dwoma rodzajami kwasu. Cześć pojemników rozszczelniła się, a ich zawartość znalazła się na jezdni. Dlatego poza dwoma jednostkami ratowniczo-gaśniczymi na miejsce skierowano też pluton ratownictwa chemicznego z Gliwic-Łabęd - powiedział rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik.

Zaznaczył, że po rozlaniu kwasu ani przez chwilę nie było żadnego zagrożenia dla ludzi. Działania strażaków zakończyły się przed godz. 16.

d2giq81

Podziel się opinią

Share
d2giq81
d2giq81
Więcej tematów