Trwa ładowanie...

Ponad 400 interwencji na Śląsku po nocnych nawałnicach

Zalane piwnice, zerwane dachy i połamane drzewa – to bilans nocnych nawałnic, które przeszły nad woj. śląskim. Straż pożarna musiała interweniować ponad 400 razy, a do poniedziałkowego poranka, prądu nie miało 2 tys. mieszkańców.

Ponad 400 interwencji na Śląsku po nocnych nawałnicachŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d94bf7e
d94bf7e

- Oprócz wyjazdów do połamanych drzew, strażacy jeździli do zdarzeń takich jak np. pożar kabli energetycznych na słupie czy wypadku na A4. Wśród poważnych interwencji odnotowano przewrócenie drzewa na dom jednorodzinny oraz samochód osobowy. W wielu miejscach zerwane były linie energetyczne i trakcje tramwajowe. Przyjmowano również zgłoszenia o nadłamanych i zwisających konarach. Takie akcje są bardzo czasochłonne i wymagają zaangażowania wielu strażaków, nie tylko Państwowej Straży Pożarnej, ale również Ochotniczej Straży Pożarnej – przekazał Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickiej PSP.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałkowy poranek, odwołał ostrzeżenie związane z nawałnicami i gradem, ale szkody wywołane frontem atmosferycznym minionej nocy cały czas są naprawiane.

Najtrudniejsza sytuacja jest na Podbeskidziu oraz w okolicy Częstochowy. W tych rejonach bez prądu nadal jest 2 tys.osób. Straty są cały czas liczone.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d94bf7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d94bf7e
Więcej tematów