Koronawirus. Mateusz Morawiecki o hejcie na górników i Śląsk. "Emocjonalne wypowiedzi"
"Dbamy o to, żeby zniwelować wpływ epidemii na gospodarkę, a do tego jest nam niezbędne gospodarcze serce Polski, jakim jest Śląsk" - napisał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki po wizycie w tym regionie. Premier odniósł się do hejtu na górników i region śląski.
"Za mną bardzo ważna podróż na Górny Śląsk. Spotkałem się z tamtejszym sztabem kryzysowym, z władzami województwa śląskiego, z szefami kopalń i górnikami, którzy wyzdrowieli po zakażeniu się koronawirusem" - napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim facebookowym profilu.
Podkreślił, że "koronawirus na Górnym Śląsku jest pod kontrolą". "Zrobiliśmy wszystko, aby pomóc lokalnym władzom i dyrekcjom kopalń, i wspólnie osiągnęliśmy cel" - stwierdził Morawiecki. "Epidemia została opanowana" - zaznaczył.
Morawiecki odniósł się do fali hejtu wobec górników i Śląska w ostatnim tygodniu.
"Jako osoba zaangażowana w działania antykryzysowe i poseł z okręgu katowickiego muszę też podkreślić, że emocjonalne wypowiedzi na temat Śląska w związku z koronawirusem, jakich byliśmy świadkami w ostatnich dniach, a pochodzące głównie od osób, które nie znają dokładnie sytuacji, są zupełnie nieuzasadnione i krzywdzące" - ocenił szef rządu.
Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki o Śląsku
Mateusz Morawiecki zaznaczył, że mieszkańcy Śląska chcą jak najszybciej wrócić do normalnego życia i wznowienia wydobycia we wszystkich kopalniach.
"Dzisiaj dla tysięcy śląskich rodzin najważniejszy jest powrót do normalności, a więc także to, że w przyszłym tygodniu rusza wydobycie w kopalniach, które nie pracowały przez ostatnie tygodnie. Pozostałe kopalnie zwiększają swoje wydobycie" - napisał premier.
"Dbamy o to, żeby zniwelować wpływ epidemii na gospodarkę, a do tego jest nam niezbędne gospodarcze serce Polski, jakim jest Śląsk" - zakończył wpis na Facebooku.
Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa
Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.