Trwa ładowanie...

Kiedy będą bezpłatne porady prawne na Śląsku dla niepełnosprawnych i potrzebujących?

Pomoc prawna dla niepełnosprawnych i potrzebujących? Ten pomysł przewija się co roku przez usta polityków i samorządowców, a dotychczasowe placówki działające na Śląsku pękają w szwach. Jest jednak nadzieja, że już niebawem będzie można bezpłatnie zasięgnąć fachowej porady.

Share
Kiedy będą bezpłatne porady prawne na Śląsku dla niepełnosprawnych i potrzebujących?Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d4f2tt7

Tylko w jednym miejscu na Śląsku, gdzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną, rocznie przewija się aż 900 osób. A to zaledwie kropla w morzu potrzeb.

- Działamy w formie koła naukowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, którego głównym celem jest udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej – poinformowali studenci. - Nie bierzemy odpowiedzialności za porady, ale działamy profesjonalnie. Głównym celem naszej działalności jest niesienie pomocy osobom, których nie stać na skorzystanie z usług profesjonalnych pełnomocników procesowych, połączone z nabywaniem i doskonaleniem przez naszych członków praktycznych umiejętności stosowania prawa – dodają.

Biuro mieści się przy ulicy Bankowej 11b, ale oprócz studenckiego koła, drobnych porad udziela też MOPS i Stowarzyszenie na rzecz Niepełnoprawnych. Z tym, że wszędzie ustawiają się gigantyczne kolejki.

d4f2tt7

Jednak już za pół roku sytuacja może się zmienić - każdy obszar administracyjny ma mieć swój punkt bezpłatnych porad.

- Będzie dwóch prawników dyżurujących w powiecie. Będą to bezpłatne porady dla potrzebujących i niepełnosprawnych. Wcześniej problemem był kryzys finansowy, teraz będą środki finansowe na pokrycie tych porad – ogłosił Borys Budka, szef resortu sprawiedliwości.

Jak dalej słyszeliśmy od Borysa Dudki, pierwsze darmowe porady prawne mają być udzielane na Śląsku już w październiku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4f2tt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f2tt7
d4f2tt7
Więcej tematów