Trwa ładowanie...
d29xkp8

Katowice. Uniwersytet Śląski wprowadza nowe obostrzenia

Rektor UŚ profesor Ryszard Koziołek zdecydował o wdrożeniu od poniedziałku drugiego poziomu zabezpieczeń przed koronawirusem. Zamyka m.in. budynki uczelni dla osób trzecich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UŚ przestawia się na pracę zdalną.
UŚ przestawia się na pracę zdalną. (Wikipedia, Fot: Wikipedia.org)
d29xkp8

Rektor Uniwersytetu Śląskiego decyzję podjął w związku ze wzrostem liczby potwierdzonych zarażeń koronawirusem w kraju - po konsultacji z zespołem zadaniowym do spraw monitorowania funkcjonowania uczelni w czasie epidemii COVID-19. Funkcjonowanie uczelni zgodnie z zasadami drugiego poziomu zabezpieczeń będzie obowiązywało od najbliższego poniedziałku 19 października do odwołania.

„Zwracam się do członków wspólnoty akademickiej o przestrzeganie ustaleń związanych z wprowadzonym poziomem zabezpieczeń, a także ustalonym przez GIS (Główny Inspektorat Sanitarny – przyp. red.) reżimem sanitarnym. Szczególnie istotne jest również przestrzeganie zasad dystansu społecznego, kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a także zgłaszanie wszelkich przypadków zarażenia lub podejrzenia zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Proszę gorąco, aby pracownicy jednostek, którzy są odpowiedzialni za wdrożenie zabezpieczeń wynikających z drugiego poziomu na bieżąco monitorowali ich realizację” – czytamy w liście rektora UŚ prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka do wspólnoty akademickiej UŚ.

Drugi poziom zabezpieczeń wprowadza szereg zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu uczelni. Najważniejsze z nich to organizacja zajęć w formie zdalnej, zamknięcie budynków uczelni dla osób trzecich, z wyjątkiem studentów uczestniczących w zajęciach kontaktowych oraz osób zaproszonych indywidualnie, wprowadzenie pracy zdalnej dla większości pracowników, zawieszenie organizowania wydarzeń akademickich, zakaz wyjazdów służbowych czy w ramach programów wymiany akademickiej oraz zakaz odwiedzin w akademikach oraz zakaz przemieszczania się mieszkańców pomiędzy domami studenckimi.

d29xkp8

Sobotnie dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 9622 nowych zakażeniach w kraju, z czego 765 przypadków pochodzi z województwa śląskiego.

Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29xkp8

Podziel się opinią

Share
d29xkp8
d29xkp8
Więcej tematów