Trwa ładowanie...

Katowice. Uniwersytet Śląski wprowadza nowe obostrzenia

Rektor UŚ profesor Ryszard Koziołek zdecydował o wdrożeniu od poniedziałku drugiego poziomu zabezpieczeń przed koronawirusem. Zamyka m.in. budynki uczelni dla osób trzecich.

Share
UŚ przestawia się na pracę zdalną.
UŚ przestawia się na pracę zdalną.Źródło: Wikipedia, Fot: Wikipedia.org
d2rmf0v

Rektor Uniwersytetu Śląskiego decyzję podjął w związku ze wzrostem liczby potwierdzonych zarażeń koronawirusem w kraju - po konsultacji z zespołem zadaniowym do spraw monitorowania funkcjonowania uczelni w czasie epidemii COVID-19. Funkcjonowanie uczelni zgodnie z zasadami drugiego poziomu zabezpieczeń będzie obowiązywało od najbliższego poniedziałku 19 października do odwołania.

„Zwracam się do członków wspólnoty akademickiej o przestrzeganie ustaleń związanych z wprowadzonym poziomem zabezpieczeń, a także ustalonym przez GIS (Główny Inspektorat Sanitarny – przyp. red.) reżimem sanitarnym. Szczególnie istotne jest również przestrzeganie zasad dystansu społecznego, kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a także zgłaszanie wszelkich przypadków zarażenia lub podejrzenia zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Proszę gorąco, aby pracownicy jednostek, którzy są odpowiedzialni za wdrożenie zabezpieczeń wynikających z drugiego poziomu na bieżąco monitorowali ich realizację” – czytamy w liście rektora UŚ prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka do wspólnoty akademickiej UŚ.

d2rmf0v

Drugi poziom zabezpieczeń wprowadza szereg zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu uczelni. Najważniejsze z nich to organizacja zajęć w formie zdalnej, zamknięcie budynków uczelni dla osób trzecich, z wyjątkiem studentów uczestniczących w zajęciach kontaktowych oraz osób zaproszonych indywidualnie, wprowadzenie pracy zdalnej dla większości pracowników, zawieszenie organizowania wydarzeń akademickich, zakaz wyjazdów służbowych czy w ramach programów wymiany akademickiej oraz zakaz odwiedzin w akademikach oraz zakaz przemieszczania się mieszkańców pomiędzy domami studenckimi.

Sobotnie dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 9622 nowych zakażeniach w kraju, z czego 765 przypadków pochodzi z województwa śląskiego.

Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rmf0v

Podziel się opinią

Share
d2rmf0v
d2rmf0v
Więcej tematów