Trwa ładowanie...

Katowice. Szansa na "M". Rusza akcja "Mieszkanie za remont"

Kolejne mieszkania od miasta do wynajęcia w dobrej cenie. Warunkiem jest przeprowadzenie remontu. Rozpoczęła się kolejna edycja programu "Mieszkanie za remont". Do wyboru są 52 mieszkania w różnych częściach miasta.

Katowice. W mieście po raz kolejny rusza akcja "Mieszkanie za remont".Katowice. W mieście po raz kolejny rusza akcja "Mieszkanie za remont".Źródło: UM Katowice
d2yj6ov

- "Mieszkanie za remont" to świetna okazja na własne M dla osób, które nie chcą brać kredytów na kupno mieszkania, ani płacić wysokiego odstępnego za wynajem na rynku komercyjnym. Program jest bardzo ważny dla miasta, bo pozwala zaspokajać istotne potrzeby mieszkańców, jak również sukcesywnie zmniejszać liczbę pustostanów - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice. Jakie mieszkania do wyboru?

W tegorocznej edycji programu do wyboru są 52 mieszkania o powierzchni od 18 do blisko 80 m2. Cena najmu za 1m2 waha się od 3,21 zł do 6,93 zł i jest uzależniona m.in. od lokalizacji i jego standardu.

Mieszkania znajdują się przede wszystkim w Śródmieściu (m.in. ul. Mariacka, Kozielska, Warszawska, Mikołowska, Krzywa, Andrzeja, Sienkiewicza, Plebiscytowa, Raciborska, Kościuszki). Są też w Janowie (ul. Oswobodzenia), Zawodziu (ul. Waleriana), Ligocie (ul. Koszalińska, Kołobrzeska, Słupska), Piotrowicach (ul. Grottgera, Małachowskiego), Burowcu (ul. Letnia) czy Szopienicach (ul. Bednarska, Wiosny Ludów).

d2yj6ov

Katowice. Warunki ubiegania się o mieszkanie

Aby móc ubiegać się o mieszkanie za remont należy spełnić kilka warunków: nie można być właścicielem innego mieszkania i należy spełnić kryterium dochodowe. Dla gospodarstwa jednoosobowego to dochód mieszczący się w widełkach od 1876,32 zł do 5003,52 zł, a w przypadku gospodarstwa wieloosobowego dochód na jedną osobę musi się mieścić w przedziale od 1250,88 zł do 3252,29 zł. Trzecim warunkiem jest brak zaległości z tytułu najmu, bezumownego zajmowania lokalu lub roszczenia regresowego.

Jeśli na jedno mieszkanie jest więcej chętnych, wtedy o pierwszeństwie w zawarciu umowy decydują punkty. Brane są pod uwagę m.in.: aktualna powierzchnia mieszkalna w przeliczeniu na jedną osobę, liczba osób zamieszkujących dany lokal, kwestia posiadania dzieci, orzeczenia o niepełnosprawności czy też kwestię bezdomności.

W przypadku zainteresowania wynajmem lokalu należy w terminie od 14.06. do 25.06. złożyć w urzędzie miasta (Rynek 1, I piętro, stanowisko 20, 21) wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego.

Bartłomiej M., znany aktor i b. dziennikarz TVP, zatrzymany. Michał Woś komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2yj6ov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yj6ov
Więcej tematów