Trwa ładowanie...

Katowice. Ruszyły zapisy do Biegu im. Wojciecha Korfantego. Impreza w formie wirtualnej

Ruszyły zapisy do XXVII biegu im. Wojciecha Korfantego z Katowic do Siemianowic. Samemu, z psem pupilem, z kijami do nordic walking – biec można w dowolnej formie. Każdy uczestnik musi pokonać 10 km na dowolnej trasie.
Share
Katowice. W tym roku Bieg Korfantego nie będzie miał tradycyjnego startu ani mety.
Katowice. W tym roku Bieg Korfantego nie będzie miał tradycyjnego startu ani mety.Źródło: UM Katowice
d2ji5bt

Bieg co roku organizowany jest w okolicach rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego - 20 kwietnia 1873 r. Trasa przebiega między Siemianowicami, gdzie urodził się Korfanty, a Katowicami, w których przez wiele lat mieszkał i prowadził działalność. Sytuacja pandemiczna zmusiła jednak MOSiR Katowice i MOSiR „Pszczelnik" Siemianowice Śląskie do przeniesienia części organizacyjnej wydarzenia do internetu.

Katowice. Bieg Korfantego w internecie

– W tym roku obchodzimy setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Stąd pomysł, aby zaakcentować ten fakt i wyprodukować specjalną koszulkę biegową, którą w formie nagrody wręczymy osobom z najlepszymi wynikami. Z jej przodu umieściliśmy zdjęcie "Pierona", czyli pociągu pancernego wykorzystywanego w trakcie walk, a z tyłu zdjęcia powstańców, którym w ten sposób chcieliśmy oddać hołd – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

d2ji5bt

Do przebiegnięcia jest tradycyjne 10 km. Jednak tym razem, z powodu pandemii, nie będzie klasycznego startu i mety, jednej daty, ani ściśle wyznaczonej trasy.

– Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na bieg poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.datasport.pl, pobrania specjalnej aplikacji Rejestrator GPS oraz przebiegnięcia między 20 kwietnia a 3 maja dystansu 10 km na dowolnie wybranej przez siebie trasie. Włączona aplikacja zarejestruje wszystkie potrzebne parametry i uwzględni uczestnika w tabeli wyników – mówi Damian Kniewski, organizator biegu z ramienia MOSiR Katowice. – Aplikacja dostarcza także komunikatów motywacyjnych oraz umożliwia dodawanie zdjęć – dodaje.

Leszek Miller zwrócił uwagę na konkretny fragment wywiadu Jarosława Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ji5bt

Podziel się opinią

Share
d2ji5bt
d2ji5bt
Więcej tematów