Trwa ładowanie...
d2e7gyy

Katowice. Nikt nie odpowie za wybuch i śmierć trzech osób. To było samobójstwo

Katowicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wybuchu gazu, który miał miejsce w kamienicy w Bytomiu w lipcu 2019 r. Zginęła wtedy 39-letnia kobieta i jej dwie córki, w wieku 5 i 7 lat. Jak ustalili śledczy, tragedię spowodowała sama 39-latka, rozkręcając elementy instalacji gazowej.
Share
Prokuratura w Katowicach umorzyła postępowanie w sprawie wybuchu gazu w Bytomiu.
Prokuratura w Katowicach umorzyła postępowanie w sprawie wybuchu gazu w Bytomiu.Źródło: Pixabay
d2e7gyy

Do wybuchu doszło 6 lipca 2019 r. w kamienicy przy ul. Katowickiej. Po eksplozji gazu w mieszkaniu na parterze budynku zginęła 39-letnia kobieta i jej dwie córki, w wieku 5 i 7 lat. Poważnych poparzeń doznała przechodząca ulicą 62-letnia kobieta. Ranne zostały też trzy osoby przebywające w budynku.

Wybuch skutkował m.in. pożarem w mieszkaniu na parterze, który został szybko ugaszony. Ogółem z kamienicy ewakuowano 21 osób. Budynek został poważnie uszkodzony, kilka lokali zostało na pewien czas wyłączonych z użytkowania. Jak po sekcji zwłok informowała prokuratura, przyczyną śmierci 39-latki i jej córek było zatrucie tlenkiem węgla.

Katowice. Ekspertyzy są jednoznaczne

- Dowody zgromadzone w tym śledztwie wskazują, że do zdarzenia przyczyniła się kobieta, która zginęła na skutek zdarzenia. Jak ustalono w śledztwie, kobieta w sposób celowy rozkręciła elementy instalacji gazowej w swoim mieszkaniu - poinformowała prokuratura.

d2e7gyy

Jak mówią śledczy, choć śmierć kobiety uniemożliwiła poznanie motywów, którymi się kierowała, to jednak z zebranych dowodów wynika, że 39-latka znajdowała się w trudnej sytuacji życiowej, zarówno finansowej, jak i zdrowotnej.

Prokurator przesłuchał w charakterze świadków wszystkie osoby, które miały wiedzę na temat wybuchu, m.in. pokrzywdzonych i osoby uczestniczące w akcji ratowniczo – gaśniczej. Uzyskano także wszystkie konieczne dokumenty i niezbędne opinie: biegłych lekarzy medycyny sądowej,biegłych z zakresu daktyloskopii, z zakresu informatyki śledczej, mechanoskopii. Uzyskano wreszcie opinię z zakresu budownictwa oraz instalacji i urządzeń gazowych oraz z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Postanowienie o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocne.

Prezydent zawetował ustawę PiS. "Otwarcie bardzo ostrego pola walki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e7gyy

Podziel się opinią

Share
d2e7gyy
d2e7gyy
Więcej tematów