Trwa ładowanie...
dmkm03l

Katowice. Archidiecezja wsparła szpital

Archidiecezja katowicka przekazała 50 tys. zł darowizny na odbudowę Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. W połowie listopada w jednej ze szpitalnych sal w tej placówce doszło do pożaru.
Share
Szpital w Katowicach z powodu pożaru poniósł spore straty.
Szpital w Katowicach z powodu pożaru poniósł spore straty.Źródło: 112 Katowice
dmkm03l

"W dniu 23 listopada 2020 r. archidiecezja katowicka przekazała darowiznę w wysokości 50 tys. złotych na rzecz odbudowy Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, zniszczonego w pożarze, do którego doszło 14 listopada br” - czytamy w komunikacie archidiecezji katowickiej. - Na skutek tego nieszczęśliwego zdarzenia na szczęście nikomu z pacjentów i personelu nic poważnego się nie stało, ale kosztowne prace remontowe są niezbędne w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania oddziału i zagwarantowania profesjonalnej pomocy pacjentom – przekazał rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal.

Pożar szpitala w Katowicach

Przypomnijmy, do pożaru doszło 14 listopada. Ogień pojawił się na siódmym piętrze, w jednej z sal szpitalnych. Pożar szybko został opanowany. Jak podawali przedstawiciele szpitala, do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia.

dmkm03l

Według nieoficjalnych informacji do pożaru doprowadził jeden z pacjentów, który zapalił papierosa. W dalszym ciągu bada to policja.

Po wybuchu pożaru do innego oddziału szpitala zostało ewakuowanych 20 pacjentów i 10 osób z personelu. Cztery pielęgniarki niegroźnie podtruły się dymem. Po pożarze szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Chirurgii Przewodu Pokarmowego.

Jarosław Kaczyński się doigrał. Cezary Tomczyk: dziś zawiadomienie do prokuratury

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmkm03l

Podziel się opinią

Share
dmkm03l
dmkm03l
Więcej tematów