Trwa ładowanie...

Jaworzno. Udawali policjantów, zatrzymali ich prawdziwi funkcjonariusze

Policjanci z wydziału kryminalnego w Jaworznie od września rozpracowywali oszustów stosujących metodę „na policjanta”. W efekcie zatrzymali 43-letniego mężczyzny i 28-letniej kobiety - mieszkańców Zielonej Góry i Zgorzelca. Zatrzymanej parze grozi kara do 8 lat więzienia.
Share
Kryminalni z Jaworzna rozpracowali "fałszywych policjantów".
Kryminalni z Jaworzna rozpracowali "fałszywych policjantów".Źródło: Śląska Policja
d4nc7op

Do zdarzenia doszło we wrześniu. Jak wynikało z relacji zgłaszającej mieszkanki Jaworzna, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta podająca się za policjantkę. W trakcie rozmowy oszustka poinformował 77-latkę, że pieniądze, które posiada na koncie w banku, są zagrożone. Aby nie utracić zgromadzonych oszczędności, seniorka powinna współpracować i wziąć udział w tajnej operacji, która miała na celu zatrzymanie szajki oszustów bankowych. Dlatego też 77-latka przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, poszła się do banku i przelała 160 tysięcy złotych z na konto wskazane przez oszustów.

Kryminalni z Jaworzna znaleźli "fałszywych policjantów"

Kryminalni od września intensywnie pracowali nad tą sprawą, stopniowo namierzając fałszywych policjantów. Teraz komenda w Jaworznie poinformowała o efektach ich pracy. - Na przełomie listopada i grudnia kryminalni zatrzymali dwie osoby - 43-letniego mężczyznę i 28-letnią kobietę - mieszkańców Zielonej Góry i Zgorzelca. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez śledczych, mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 77-latki. Pod koniec listopada Sąd Rejonowy w Jaworznie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Kobieta natomiast została zatrzymana 3 grudnia. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

d4nc7op

Skandal na fermie norek w reportażu WP. Posłanka zapowiada ustawę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4nc7op

Podziel się opinią

Share
d4nc7op
d4nc7op
Więcej tematów