Trwa ładowanie...
d4jtj3t

Jaworzno. Młodzi rodzice zadowoleni, żłóbek już działa

Filia Miejskiego Żłobka w Jaworznie już działa. Opiekę znalazło w niej 70 dzieci do lat trzech.
Share
Jaworzno. 70 maluchów znalazło miejsce w nowym żłobku.
Jaworzno. 70 maluchów znalazło miejsce w nowym żłobku.Źródło: UM Jaworzno
d4jtj3t

Nowa placówka powstała w budynku przy ul. Towarowej 61. Działa na parterze w budynku istniejącego Przedszkola Miejskiego nr 26. Opiekę w nim znalazło 70 dzieci do lat 3. Żłobek składa się z czterech sal zabaw oraz sali do odpoczynku. Na jego potrzeby zostały zaaranżowane m.in.: szatnia, wózkownia, gabinet intendentki i pielęgniarki, pomieszczenia biurowe i gospodarcze, toalety oraz kuchnia mleczna.

Nowo powstały żłobek dla 70 dzieci, to filia pierwszego żłobka miejskiego zlokalizowanego w budynku przy ul. 3 Maja. Łącznie placówka (w dwóch budynkach) opiekuje się 100 dziećmi.

Jaworzno. Nowy żłóbek dla 70 dzieci już działa

- By dostosować budynek do potrzeb żłobka, konieczne było przeprowadzenie remontu, w ramach którego układ istniejącego przedszkola został zmieniony tak, by nie zmniejszyła się liczba oddziałów przedszkolnych. W przedszkolu zostało wydzielonych pięć oddziałów na łączną liczbę 104 dzieci. Żłobek i przedszkole działają całkowicie niezależnie. Każda placówka jest zlokalizowana na oddzielnych kondygnacjach, z osobnym wejściem, administracją, zapleczem sanitarnym, węzłem żywieniowym oraz salami dla dzieci. Inwestycja kosztowała ponad 3,1 mln zł - mówi Monika Bryl, zastępca prezydenta Jaworzna.

d4jtj3t

Projekt realizowany został dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

W Jaworznie działa już żłobek miejski przy ul. 3 Maja 16, który również otrzymał dofinansowanie z programu "Maluch +". Opiekę w nim znalazło 30 dzieci . Ponadto po konsultacjach z młodymi rodzicami, w 2018 roku miasto zdecydowało o dopłatach do niepublicznych żłobków i klubików dziecięcych. Kwota wsparcia została ustalona na poziomie 300 zł dla każdego dziecka. Od początku funkcjonowania programu, miasto przeznaczyło na ten cel już ponad 1,8 mln złotych.

Skoki w Zakopanem. Kibice ukarani mandatami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jtj3t

Podziel się opinią

Share
d4jtj3t
d4jtj3t
Więcej tematów