Trwa ładowanie...
d17emxf

Gliwice. Ponad tysiąc miejsc w żłobkach. Miasto dofinansowuje placówki niepubliczne

Ponad tysiąc miejsc zapewniają w Gliwicach żłobki miejskie i niepubliczne, z których znaczną część dotuje lokalny samorząd. W 2020 roku dofinansowanie, łącznie ponad 2,1 mln zł, objęło 600 miejsc. Obecnie część z nich może być jeszcze wolna.
Share
Śląsk. W 2020 roku w Gliwicach  dofinansowanie objęło 600 miejsc w żłobkach.
Śląsk. W 2020 roku w Gliwicach dofinansowanie objęło 600 miejsc w żłobkach.
d17emxf

Gdy kontakt z bliskimi chętnymi do opieki nad dzieckiem musi być ograniczany z powodu ryzyka zarażeniem COVID, jedynym rozwiązaniem dla wielu rodziców jest posłanie dziecka do żłobka – publicznego lub prywatnego. Urząd miasta w Gliwicach poinformował, że co roku przybywa w mieście dostępnych miejsc dla najmłodszych gliwiczan.

Obecnie w Gliwicach dostępnych jest ponad tysiąc miejsc w żłobkach. Oprócz 4 żłobków miejskich z 241 miejscami dla dzieci, działa 17 żłobków niepublicznych dysponujących miejscami dla 779 maluchów.

Aby pomóc rodzicom w powrocie na rynek pracy, gliwicki samorząd dofinansowuje pobyt dzieci w takich placówkach – zarówno publicznych, jak i prywatnych. Od ponad 7 lat pula miejskich środków przeznaczanych na ten cel co roku jest większa – w 2013 r. było to prawie 37 tys. zł, by w minionym roku dofinansowanie na niepubliczne żłobki sięgnęło ponad 2,1 mln zł.

d17emxf

Działalność żłobków niepublicznych jest bardzo ważna dla gliwickich rodzin, dlatego miasto będzie niezmiennie wspierać takie placówki na coraz większą skalę – deklaruje prezydent Gliwic Adam Neumann.

W minionym roku do dwóch ogłoszonych przez prezydenta miasta konkursów dla żłobków niepublicznych przystąpiło 13 z 16 działających wówczas w Gliwicach podmiotów – każdy uzyskał wsparcie.

Koronawirus w Polsce. Musisz to wiedzieć przed szczepieniem. Garść przydatnych informacji

W 2013 roku miejskim dofinansowaniem było objętych 20 miejsc w żłobkach niepublicznych, rok później – już 71. W 2017 roku było to 201 miejsc, a w minionym roku – gdy z miejskich dopłat korzystało 13 z 17 istniejących żłobków niepublicznych - dofinansowanie objęło już 600 miejsc dla najmłodszych.

Jak wynika z informacji Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Gliwicach, najtańsze takie placówki pobierają opłatę w wysokości 400 zł miesięcznie i mogą jeszcze posiadać wolne miejsca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17emxf

Podziel się opinią

Share
d17emxf
d17emxf
Więcej tematów