Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. TIR-em tam nie wjedziesz

Na dwa miesiące wprowadzony został zakaz ruchu dla ciężarówek na odcinku ul. Strzemieszyckiej na odcinku od skrzyżowania z DW 790 do l. Zakawie. Pojazdy o masie powyżej 7 ton będą mogły nią jeździć tylko w szczególnych przypadkach.

Na ul. Strzemieszyckiej zakazano ruchu samochodów ciężarowych.Na ul. Strzemieszyckiej zakazano ruchu samochodów ciężarowych.Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, fot: Minicterstwo Cyfryzacji
d3cpd2q

Ul. Strzemieszycka często używana jest przez kierowców ciężarówek jako wygodna droga tranzytowa, przez którą mogą dojechać do licznych zakładów produkcyjnych i Euroterminalu w Sławkowie. To jedyna alternatywa, bo Euroterminal nie jest odpowiednio skomunikowany z drogą ekspresową S1 lub DK 94. Pomimo, że to problem znany od dawna, do tej pory nie ruszyła budowa łącznika z żadną z tras.

Co jest wygodne dla kierowców niekoniecznie odpowiada okolicznym mieszkańcom. Ciężarówki powodują bowiem hałas i emitują spaliny.

Na początku lipca samorządowcy z Dąbrowy Górniczej, Sławkowa i powiatu będzińskiego zaapelowali wspólnie do ministra infrastruktury o wsparcie budowy drogowego łącznika, który odciąży lokalne drogi od ruchu ciężarówek. Ustalili też, że od 3 sierpnia, co dwa miesiące, będą wprowadzane naprzemiennie ograniczenia dla ruchy ciężarówek – raz w rejonie ul. Strzemieszyckiej, następnie na ul. Hrubieszowskiej w Sławkowie.

d3cpd2q

Od soboty, na dwa miesiące, ponownie wprowadzono zakaz ruchu dla ciężarówek na odcinku ul. Strzemieszyckiej. Pojazdy powyżej 7t będą mogły tam jeździć tylko w ściśle określonych przypadkach.

Zakaz ruchu nie dotyczy autobusów miejskich, służb komunalnych oraz pojazdów dojeżdżających do nieruchomości na tym odcinku, na których prowadzona jest działalność gospodarcza. Odstępstwem będzie także dojazd od ul. Strzemieszyckiej do firm przy ul. Rudnej, Rodzinnej i Ciołkowizna.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zajętych respiratorów. Dr Grzesiowski: "To jest prawdziwy problem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cpd2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cpd2q
Więcej tematów