Trwa ładowanie...
deo4rcw

Częstochowa. Program in vitro hula, czyli wózek numer 53

27 dziewczynek oraz 26 chłopców urodziło się w ciągu 8 lat programu dofinansowania procedury in vitro. Wózek nr 53 trafił do rodziców chłopca, który przyszedł na świat na początku sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny wózek trafił do rodziców chłopca, który urodził się w sierpniu.
Kolejny wózek trafił do rodziców chłopca, który urodził się w sierpniu. (UM Częstochowa, Fot: czestochowa.pl)
deo4rcw

Program dofinansowania procedury in vitro ruszył w Częstochowie w 2012 roku. Do października 2020 urodziło się już 53 dzieci. To 27 dziewczynek oraz 26 chłopców, w tym 5 par bliźniaków.

O dofinansowanie zabiegu mogą w Częstochowie starać się małżeństwa i pary partnerskie z tego miasta, które spełniają też dodatkowe kryteria, m.in. kobieta musi mieć od 20 do 40 lat, a w uzasadnionych medycznie przypadkach – do 42 lat. Para musi też wykazać, że wcześniej leczyła niepłodność lub ma bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą pacjenci.

deo4rcw

Dotąd odbyły się dwie edycje częstochowskiego programu dofinansowania leczenia in vitro, trwa trzecia – na lata 2018-20. Od początku program wspiera jedna z częstochowskich firm, fundując każdemu maluchowi wózek własnej produkcji. Kolejny taki wózek trafił w czwartek do rodziców chłopca, który przyszedł na świat na początku sierpnia. Obok prezesa firmy Piotra Machury, w spotkaniu uczestniczył też prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W województwie śląskim miejski programin vitro realizuje od marca 2017 r. także samorząd Sosnowca.

Najnowszy sondaż. Spadek poparcia dla PiS. "Rokowania nie są dobre"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deo4rcw

Podziel się opinią

Share
deo4rcw
deo4rcw
Więcej tematów