Trwa ładowanie...
d3on8g1

Częstochowa. Powstaje encyklopedia miasta, każdy może ją stworzyć

To, że w internecie jest niemal wszystko to wiemy. To, że właśnie powstaje internetowy zbiór informacji nt. historii ”świętego miasta” właśnie się dowiadujemy. Co więcej, w jego tworzeniu może wziąć udział każdy.
Share
Powstaje internetowa encyklopedia miasta
Powstaje internetowa encyklopedia miasta
d3on8g1

Internetowa „Encyklopedia Częstochowy” czyli portal nt. historii miasta koordynowany przez specjalistów, powstaje w związku z obchodami 800-lecia pisanych dziejów miasta.

Jak twierdzą samorządowcy, projekt jest odpowiedzią na teraźniejsze potrzeby – tj. szybkość i łatwość dostępu do informacji, a także panującą pandemię. Ważne, że każdy może dodać coś od siebie. Zawartość rekordu opracowywana będzie później przez zespół redakcyjny, tj. pracowników Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego.

”Ten doniosły jubileusz wyznaczył ramy dla projektu, także czasowe. Pierwsza wzmianka o Częstochowie to zapis w dokumencie biskupa Iwo Odrowąża, z kolei nasz ślad zostawiony potomnym będzie zapisem elektronicznym” – przypomniał prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

d3on8g1

Internetowa platforma ma być czytelna, łatwa w nawigacji i przyjazna w obsłudze – po to, by mogła trafiać do szerokiego grona.

Nietypowa nauka zdalna. Sposób tego Rosjanina na zajęcia online zaskakuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3on8g1

Podziel się opinią

Share
d3on8g1
d3on8g1
Więcej tematów