Trwa ładowanie...

Częstochowa. „Pawełki” kończą się na Jasnej Górze

Pandemia wciąż trwa i mimo, że wpływa na życie każdego z nas to w życiu pewne rzeczy są niezmienne. Jedną z nich jest jasnogórska uroczystość, która ze względu na koronawirusa przybrała nieco inną formę.
Share
"Pawełki" na Jasnej Górze w nieco innej formie
"Pawełki" na Jasnej Górze w nieco innej formieŹródło: UM Częstochowa
d3z2yyn

Niedziela będzie ostatnim dniem z dziewięciodniowych uroczystości ku czci patriarchy zakonu paulinów, św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W ramach „Pawełków” odprawiona zostanie msza odpustowa, a po południu odbędzie się błogosławieństwo dzieci. Jednak ze względu na pandemię, dopiero po mszy na dziedzińcu przed bazyliką.

”Pawełki” to codzienne nabożeństwo z procesją, śpiewami ku czci patrona zakonu, rozważaniem nowennowym i oddaniem czci relikwiom patriarchy. Ważnym momentem jest wspólnotowa msza w Kaplicy Matki Bożej, gdzie odnawiane są śluby, które składane były na początku drogi zakonnej.

W niedzielę natomiast odbywa się zewnętrzna uroczystość, na którą paulini zapraszają wiernych. ”Co roku nabożeństwo gromadzi tłumy Częstochowian i pielgrzymów. W tym roku jednak, ze względu na obostrzenia, uroczystość kończąca ”Pawełki” odbędzie się w zmienionej formie. O godz. 16.15 w bazylice rozpocznie się ostatnie nabożeństwo „Pawełek” jednak bez tradycyjnego błogosławieństwa dzieci” – zaznacza sanktuarium. Nastąpi to dopiero po mszy.

d3z2yyn

Koronawirus w Polsce. Eksperci o nowych obostrzeniach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z2yyn

Podziel się opinią

Share
d3z2yyn
d3z2yyn
Więcej tematów