Trwa ładowanie...

Częstochowa. Jasna Góra była szczególna dla kard. Wyszyńskiego, teraz są tu jego relikwie

"Błogosławiony kard. Stefan Wyszyński jest w miejscu które tak bardzo ukochał, gdzie Maryi zawierzył całe swoje życie. Z tego miejsca formował sumienia Polaków, bronił godności każdego człowieka, upominał się o wolność, godność życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, by Polska przez odnowę moralną stała się rzeczywistym dziedzictwem Jezusa Chrystusa i Jego Matki" – mówił podczas sobotniej mszy przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski.

Share
Relikwie kard. Wyszyńskiego trafiły na Jasną Górę w wyjątkowym dniu
Relikwie kard. Wyszyńskiego trafiły na Jasną Górę w wyjątkowym dniuŹródło: Instytut Prymasowski
d4gsdbj

Dzień wprowadzenia relikwii kard. Wyszyńskiego na Jasną Górę nie jest przypadkowy. To dzięki niemu, zwłaszcza w okresie przygotowań do obchodów Millenium, nabożeństwo Sobót Królowej Polski rozpowszechniło się w całej Polsce.

Jak podkreślał Prymas Tysiąclecia, to na Jasnej Górze "rozstrzygały się trudności, tutaj przychodziły światła, tutaj rodziły się zwycięstwa". To właśnie z tego miejsca kardynał uczynił swoją główną placówkę duszpasterską. To tu przyjechał odprawić swoją pierwszą mszę po otrzymaniu święceń i odebrać sakrę biskupią.

Relikwie, które trafiły dzisiaj do sanktuarium, są relikwiami pierwszego stopnia, do których zalicza się pozostałości ciała - to włos umieszczony w pozłacanym relikwiarzu w formie kwiatu. Zostały przekazane podczas mszy, sprawowanej w ramach rekolekcji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski zapowiedział, że na stałe będą znajdować się w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

d4gsdbj

Trafiły do Częstochowy z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, gdzie wszyscy zgodnie przyznają, że ten szczególny dzień był w planach Opatrzności Bożej i świadczy o realnej obecności Prymasa na Jasnej Górze.

Cud w Neapolu? "To jest wydarzenie medialne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4gsdbj

Podziel się opinią

Share
d4gsdbj
d4gsdbj
Więcej tematów