Trwa ładowanie...
d3w6qdo

Czechowice-Dziedzice. Koniec 100-letniej tradycji czechowickich zapałek

Ostatni przemysłowy producent zapałek w kraj, PCC Consumer Products Czechowice, zostanie zlikwidowany. Spółka poinformowała, że zadecydowali o tym akcjonariusze podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.
Share
W Czechowicach Dziedzicach po 100 latach zakończono produkcję zapałek.
W Czechowicach Dziedzicach po 100 latach zakończono produkcję zapałek.Źródło: Pixabay
d3w6qdo

"Decyzję podjęto w związku z trudną sytuacją ekonomiczną zakładu spowodowaną malejącym popytem na zapałki oraz trudnościami związanymi z epidemią COVID-19. Proces likwidacji potrwa kilka miesięcy, a w jego trakcie zostaną spełnione wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów likwidowanego zakładu” – czytamy w komunikacie producenta zapałek, który opublikowano w czwartek.

Koniec 100-letniej tradycji produkcji zapałek w Czechowicach Dziedzicach

Kiedy decyzja wejdzie w życie, przestanie istnieć ostatni przemysłowy producent zapałek w Polsce. Wcześniej zostały zamknięte fabryki w Gdańsku, Sianowie, Bystrzycy i Częstochowie.

d3w6qdo

Czechowicka fabryka zapałek zaczęła produkcję 100 lat temu. Była jednym z największych w Europie producentów. Eksportowała także poza Stary Kontynent. W latach 2000. jej zdolności produkcyjne sięgały 650 mln szt. pudełek zapałek standardowych oraz ok. 30 mln szt. pudełek reklamowych i galanterii zapałczanej.

Latem 2011 r. warszawska spółka PCC Consumer Products odkupiła 85 proc. akcji fabryki od Skarbu Państwa

PiS i weto w UE. Były premier o działaniach rządu: "To są brednie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w6qdo

Podziel się opinią

Share
d3w6qdo
d3w6qdo
Więcej tematów