Chcesz założyć swój biznes? Podpowiadamy, gdzie na Śląsku możesz liczyć na wsparcie finansowe
Masz pomysł na biznes? Nieważne, ile masz lat, jakie wykształcenie oraz czy jesteś niepełnoprawny. W każdej chwili możesz ubiegać się o pomoc przy założeniu własnej działalności. My sprawdzamy, gdzie są jeszcze pieniądze na start i rozwój firmy na Śląsku.
15.07.2015 | aktual.: 18.07.2015 11:35
Jeśli masz powyżej 30 lat, możesz skontaktować się z urzędem pracy w Rudzie Śląskiej. Tam, dzięki dotacji możesz otrzymać 23 tys. złotych na swój pierwszy biznes.
- To niezwykła szansa na wzięcie losu we własne ręce oraz zyskanie pełnej samodzielności i niezależności. Za sprawą prowadzenia własnej firmy, możliwe jest również wkroczenie na nową drogę rozwoju zawodowego, a także sprawdzenie swoich możliwości, umiejętności i kompetencji w trakcie pojawiających się wyzwań – przekazują Wirtualnej Polsce urzędnicy.
Osoby starające się o przyznanie dotacji, będą brały udział w warsztatach, podczas których zdobędą wiedzę, jak profesjonalnie opracować wymaganą dokumentację konieczną do złożenia w urzędzie w celu starania się o wsparcie finansowe na założenie firmy.
- Warsztaty odbędą się w terminach 20, 21 oraz 24 lipca. Natomiast termin składania wniosków dotacyjnych zaplanowano na czas od 12 do 14 sierpnia – informują urzędnicy.
Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy oferuje pożyczki niskooprocentowe dla przyszłych przedsiębiorców - nawet do 50 tys. zł na dobry początek.
- Odbiorcami mogą być osoby fizyczne zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, z wyłączeniem osób, które w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie prowadziły swojej firmy – informuje WUP w Katowicach.
Pożyczka może służyć na każdy cel związany z prowadzeniem firmy – inwestycyjny i obrotowy.
Gdy już jesteśmy "na swoim", możemy skorzystać z zastrzyku gotówki pochodzącego ze Śląskiego Centrum Biznesu.
Ale nie tylko na dotacje unijne możemy liczyć. Swoje wsparcie dla polskich przedsiębiorców oferuje Bank Gospodarstwa Krajowego w Katowicach, który oferuję gwarancje "de minimis" dla przyszłych kredytobiorców.
We wszystkich przypadkach analizowane jest ryzyko oraz szanse powodzenia przyszłej działalności. Przy odrobinie szczęścia i dużej ilości pracy, możemy zacząć przygodę z własnym biznesem.
Tylko w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości podpisano blisko 4 tys. umów wsparcia. Do tego należy doliczyć zaangażowanie wszystkich urzędów pracy w regionie.
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .