Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Szpital miejski podjął decyzję w sprawie porodów rodzinnych

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, czyli trzeciej fali zachorowań na COVID-19, nie można wyrazić zgody na powrót do porodów rodzinnych – zadecydowała dyrekcja bielskiego szpitala miejskiego i ordynator tamtejszego oddziału ginekologiczno-położniczego.
Share
Śląskie. W obecnej sytuacji epidemiologicznej szpital miejski w Bielsku-Białej nie wyraził zgody na powrót do porodów rodzinnych.
Śląskie. W obecnej sytuacji epidemiologicznej szpital miejski w Bielsku-Białej nie wyraził zgody na powrót do porodów rodzinnych.Źródło: UM Bielsko-Biała
d4glgt3

Stanowisko placówki w czwartek przekazał wydział prasowy urzędu miasta w Bielsku-Białej "w związku z licznymi pytaniami o przywrócenie porodów rodzinnych".

W opinii dyrekcji szpitala i ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, czyli trzeciej fali zachorowań na Covid-19, nie można wyrazić zgody na powrót do porodów rodzinnych.

- Jednym z powodów takiej decyzji są obserwowane ostatnio zachorowania również wśród personelu medycznego szpitala zaszczepionego dwoma dawkami szczepionki – poinformował bielski magistrat.

d4glgt3

Kolejnym powodem jest brak osobnego węzła sanitarnego na oddziale ginekologiczno-położniczym placówki oraz brak możliwości bezpośredniego wejścia na salę porodową osób towarzyszących pacjentkom - na salę porodową można wejść tylko przez oddział położniczy.

Dyrekcja szpitala podkreśla, że nie wyrażając zgody na porody rodzinne działa zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Zaznacza także, że powróci do porodów rodzinnych, kiedy tylko ustabilizuje się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Matura 2021. Rząd szykuje scenariusz awaryjny? Jest odpowiedź z ministerstwa

Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II, prowadzone jest przez samorząd Bielska-Białej. Tworzą go trzy jednostki organizacyjne: centrum onkologii, szpital ogólny, a także placówka z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym i oddziałem medycyny paliatywnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4glgt3

Podziel się opinią

Share
d4glgt3
d4glgt3
Więcej tematów