Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Rondo z instalacją artystyczną. Kogo upamiętni?

Na rondzie Czesława Niemena w Bielsku-Białej stanie instalacja upamiętniająca artystę. Będą to dwa półpierścienie wykonane z blachy nawiązujące do słynnej płyty "Dziwny jest ten świat" oraz przedstawiający portret Czesława Niemiena.

Bielsko-Biała. Instalacja artystyczna stanie na rodzie Czesława Niemena.Bielsko-Biała. Instalacja artystyczna stanie na rodzie Czesława Niemena.Źródło: UM Bielsko-Biała.
d2i1btr
d2i1btr

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie Ronda Czesława Niemena. Wpłynęły dwie oferty. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wybrał tańszą za 157,4 tysięcy złotych. Druga opiewała na kwotę 243,1 tysięcy złotych.

Bielsko-Biała. Nowa instalacja na rodzie Czesława Niemena

Na rondzie staną dwa półpierścienie, w części wykonane z blachy cor-ten. Wycięte w nich zostaną laserowo: nazwisko "Niemen", nuty oraz słowa "dziwny jest ten świat", nawiązujące do jednej z najsłynniejszych płyt artysty. Znajdą się też "witraże". Na jednym będzie barwny portret Czesława Niemena, a na drugim czarno-białe zdjęcie umieszczone na okładce płyty.

Autorami koncepcji instalacji są artysta plastyk Jacek Grabowski oraz architekt Michał Kowalski.

Dodajmy, że będzie to kolejna instalacja upamiętniająca dokonania muzyczne ustawiona w ostatnim czasie w Bielsku-Białej. Wcześniej obok Galerii Sfera na rondzie Bielskiego Jazzu znalazła się instalacja nawiązująca do instrumentów kojarzonych z tym rodzajem muzyki.

d2i1btr

Imię Czesława Niemena bielscy radni nadali rondu w mieście w 2006 r. Decyzja była jednogłośna. W jej uzasadnieniu podkreślili, że nadanie imienia Niemena rondu ma na celu upamiętnienie postaci wybitnego polskiego artysty, który koncertował również w Bielsku-Białej. Władze miejskie uzyskały zgodę na nazwanie ronda nazwiskiem słynnego artysty od wdowy po nim, Małgorzaty Niemen.

Awaryjny pomysł PiS na "Lex TVN". Były sędzia TK: "Tak się nie uchwala prawa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2i1btr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i1btr
Więcej tematów