Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Nowa sala gimnastyczna w Starym Bielsku czeka na uczniów. "Poziom światowy"

Nowo wybudowana sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 31 kosztowała 7,4 mln złotych. W obiekcie są także biblioteka i pracownia komputerowa. - Będziemy mogli kształcić naszych uczniów tak, jak powinno się to robić w XXI wieku – cieszą się w Starym Bielsku.

Bielsko-Biała. Nowo wybudowana sala gimnastyczna przy SP 31 kosztowała 7,4 mln zł.Bielsko-Biała. Nowo wybudowana sala gimnastyczna przy SP 31 kosztowała 7,4 mln zł.Źródło: UM Bielsko-Biała
d1565ww
d1565ww

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w piątek 29 stycznia, m.in. z udziałem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Budowa hali trwała 18 miesięcy i zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku. W połowie stycznia br. stosowne służby wydały pozwolenie na użytkowanie obiektu. Wartość inwestycji wyniosła 7,4 mln zł.

Na nowy, połączony ze szkołą łącznikiem, budynek składają się dwie kondygnacje. Główna cześć obiektu to sala sportowa z boiskami do gier zespołowych. Również na parterze znajduje się zaplecze socjalne - dwie szatnie z węzłami sanitarnymi dla 60 uczniów, toalety, pokój trenera i pierwszej pomocy, dwa magazyny oraz pomieszczenie gospodarcze.

Na pierwszym piętrze mieszczą się zaplecze socjalno-techniczne wraz z pomieszczeniami dydaktycznymi – salką, która będzie zaadaptowana na pracownię komputerową dla 20 osób i biblioteką.

- Dziękuję za ten obiekt przede wszystkim w imieniu dzieci i nauczycieli. Będziemy mogli kształcić naszych uczniów tak, jak powinno się to robić w XXI wieku. Biblioteka pozwoli nam efektywniej i bardziej kreacyjnie budzić w uczniach zainteresowanie wiedzą, a pracownia komputerowa lepiej przygotowywać je do dorosłego życia. Sala gimnastyczna to wspaniałe miejsce do pracy nad zdrowym ciałem – mówił podczas otwarcia dyrektor SP 31 Roman Szabla.

d1565ww

Bielsko-Biała. Nowa sala gimnastyczna przy SP 31 na poziomie światowym

Na korytarzach i w łazienkach dominuje soczysta pomarańczowa barwa. Sala gimnastyczna jest już wyposażona w potrzebny sprzęt sportowy, elektroniczne tablice i rozsuwane trybuny. W szatniach, bibliotece i pracowni komputerowej ustawiono meble. Teraz szkoła czeka na zakup komputerów. Pieniądze na ten cel wyłoży miasto. 

WOŚP 2021. Poseł PiS wspiera zbiórkę, ale krytykuje Owsiaka

To jak ważna była budowa sali gimnastycznej w Starym Bielsku, podkreślał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- To dla Starego Bielska niewątpliwie wielki dzień. Ten obiekt jest naprawdę – nie mamy się czego wstydzić – na poziomie światowym. Inwestycję udało się doprowadzić do wspaniałego finału, który mam nadzieję jak najszybciej zacznie służyć dzieciom. Jedyny smutny wniosek z tej wielkiej radości jest taki, że tej sali nie wypełniają dziś dzieci. Mam nadzieję, że jak najszybciej się to skończy – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1565ww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1565ww
Więcej tematów