Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Nad miastem zawiśnie koło widokowe. Atrakcja przez miesiąc

Z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej na placu Wojska Polskiego na ponad miesiąc stanie koło widokowe, zwane kołem młyńskim. Dzięki temu bielszczanie zyskają okazję do podziwiania widoku miasta z wysoka.
Share
Śląskie. Z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej na placu Wojska Polskiego na ponad miesiąc stanie koło widokowe.
Śląskie. Z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej na placu Wojska Polskiego na ponad miesiąc stanie koło widokowe.Źródło: UM Bielsko-Biała
d4ls1ec

Koło widokowe na placu Wojska Polskiego, które zainstaluje firma Robland, będzie miało 30 metrów wysokości. Bielszczanie i turyści będą mogli z tej perspektywy podziwiać widok na miasto i okolicę.

Koło wyposażone będzie w 21 gondoli, każda pomieści 6 pasażerów. Konstrukcja jest mobilna, czas jej montażu wynosi ok 16 godzin – informuje bielski magistrat.

Pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z atrakcji już 5 maja. Ostatni kurs zaplanowano zaś 8 czerwca. Później rozpocznie się planowana przez miasto przebudowa placu Wojska Polskiego.

d4ls1ec

Bielsko-Biała. Wciąż dobre warunki narciarskie na stoku Dębowca

Zanim to jednak nastąpi w Bielsku-Białej, pomimo wysokich temperatur w ciągu dnia, wciąż można zjeżdżać na nartach, w pełnym słońcu lub w świetle reflektorów.

- Warunki narciarskie na stoku Dębowca nadal są bardzo dobre – informuje operator Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec. Warstwa śniegu ma od 50 do 80 centymetrów.

Koronawirus w Polsce. "Poczułam ogromną ulgę, gdy pojawił się rok temu"

Stok jest ratrakowany codziennie i działa w pełnym reżimie sanitarnym. Zaleca się, aby w kasach używać karty płatniczej lub płacić za pomocą telefonu. Obowiązują obostrzenia sanitarne.

d4ls1ec

- W rejonie dolnej i górnej stacji oraz na terenie kolei linowej należy zakrywać usta i nos maseczką lub chustą oraz używać rękawiczek. Należy również zachować dystans 2 metrów od innych turystów i dezynfekować ręce. Płyny do dezynfekcji rąk dostępne są w oznaczonych miejscach w dolnej i górnej stacji – przypominają organizatorzy.

Ośrodek zaprasza wszystkich narciarzy i snowboardzistów w godz. 9.00-20.00. Jak zapewniają jego pracownicy, nie ma kolejek i tłumów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ls1ec

Podziel się opinią

Share
d4ls1ec
d4ls1ec
Więcej tematów