Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Kradzież w "biały dzień" i groźby śmierci. Sprawcy zaskoczyli policję

Dwóch mężczyzn zrabowało w sklepie spożywczym w Bielsku-Białej towar wartości ponad 500 złotych i użyło przemocy oraz gróźb wobec dwóch kobiet i przypadkowego świadka. Kilka dni później sami poddali się policji, grozi im surowy wyrok.
Share
Śląskie. Dwóch mężczyzn zrabowało w sklepie w Bielsku-Białej towar wartości ponad 500 złotych, sami zgłosili się na policję.
Śląskie. Dwóch mężczyzn zrabowało w sklepie w Bielsku-Białej towar wartości ponad 500 złotych, sami zgłosili się na policję.Źródło: Policja Śląska
d4hqdri

Do zdarzenia doszło 21 lutego w minimarkecie przy bielskiej Alei Armii Krajowej. Dwaj mężczyźni skradli artykuły spożywcze i alkohol o wartości ponad 500 złotych.

Kiedy z koszykami wypełnionymi towarem zamiast do kas, skierowali się do wyjścia, dwie pracownice sklepu postanowiły powstrzymać ich przed kradzieżą.

- Wtedy mężczyźni używając siły fizycznej zaatakowali właścicielkę sklepu i pracownicę oraz przypadkowego świadka, który chciał pomóc kobietom. Właścicielce zagrozili śmiercią, a następnie zbiegli ze skradzionym towarem – relacjonuje śląska policja.

d4hqdri

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady oraz rozpoczęli poszukiwania podejrzewanych mężczyzn. Ustalili, że sprawcami przestępstwa są dwaj mieszkańcy miasta w wieku 36 i 41 lat.

- Wkrótce śledczy namierzyli sprawców tej kradzieży rozbójniczej. Obydwaj, zdając sobie sprawę z tego, że ich zatrzymanie to kwestia czasu i nie mogąc się nadal skutecznie ukrywać, sami zgłosili się w piątek do drugiego komisariatu – podały służby prasowe śląskiej policji.

Śląskie. Kradzież w sklepie i groźby śmierci w Bielsku-Białej. Nawet 10 lat więzienia

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwo to każdemu z nich grozi kara nawet 10 lat więzienia.

d4hqdri

Pogoda w Polsce. Nowe informacje z IMGW o najbardziej zagrożonych regionach kraju

Młodszy ze sprawców, 36-latek, siedział już w więzieniu za podobne przestępstwo, dlatego jako recydywista musi się liczyć z surowszym wyrokiem. Na wniosek śledczych sąd aresztował obydwu podejrzanych na 3 miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hqdri

Podziel się opinią

Share
d4hqdri
d4hqdri
Więcej tematów