Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Służył głównie za parking. Teraz plac Wojska Polskiego zmieni się... w park

W tym roku rozpocznie się przebudowa placu Wojska Polskiego wraz z ulicą Cyniarską. Ma być bardziej zielono i przyjaźnie dla przychodzących tam bielszczan. Efekt końcowy w 2022 roku.

Bielsko-Biała. W tym roku rozpocznie się przebudowa placu Wojska Polskiego wraz z ulicą Cyniarską. Bielsko-Biała. W tym roku rozpocznie się przebudowa placu Wojska Polskiego wraz z ulicą Cyniarską.
d18u29m

Od wielu lat plac Wojska Polskiego służył głównie za parking. Teraz ma się to zmienić. Płyta placu pomiędzy kamienicami okalającymi go od strony wschodniej, zachodniej i północnej zostanie przebudowana oraz połączona z istniejącą nawierzchnią ulicy 11 Listopada. Dochodząca do placu od strony północnej ulica Cyniarska zostanie odtworzona w historycznym śladzie, czyli zostanie wyprostowana.

Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że z placu zniknie znaczna część miejsc postojowych. Aby kierowcy nie odczuli ich braku zbyt boleśnie, MZD wyprzedzająco wybudował parkingi przy pobliskiej ul. Paderewskiego i przygotowuje parking wielopoziomowy przy Bielskim Centrum Onkologii.

Na placu Wojska Polskiego bielszczanie otrzymają natomiast przyjazną przestrzeń do rekreacji i odpoczynku. Przede wszystkim pojawi się tam dużo zieleni. Z lekkim przymrużeniem oka można stwierdzić, że plac zmieni się niemal... w park. Posadzone zostaną m.in. dwa szpalery drzew o wysokości 10 metrów, pod którymi zamontowane będą ławeczki.

d18u29m

Bielsko-Biała. Plac Wojska Polskiego miejscem spotkań i jarmarku

- Przeprowadzane zmiany mają na celu powstanie nowej przestrzeni publicznej dedykowanej mieszkańcom, z dużą ilością zieleni. Natomiast na środku stworzona zostanie przestrzeń do aranżacji różnych spotkań. Przygotujemy możliwości techniczne, aby mogły się tam odbywać koncerty czy na przykład jarmarki świąteczne. Pojawi się tam również zabytkowa kostka brukowa, ale nie zapomnimy o paniach, aby mogły nawet w szpilkach wygodnie poruszać się po tym miejscu – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś.

Impeachment Donalda Trumpa. Michał Kamiński komentuje

Właściciele i dzierżawcy okolicznych punktów gastronomicznych otrzymają możliwość ustawienia ogródków przed kamienicami. Zamontowane zostanie też nowoczesne oświetlenie, które pozwoli na ciekawą aranżację przestrzeni w zależności od potrzeb. Całości dopełni mała architektura, w skład której wejdzie m.in. fontanna, a także fortepian, na którym będzie można grać. Od strony północnej placu planowana jest lokalizacja sceny na potrzeby wydarzeń kulturalnych.

Obecnie na podstawie projektu przygotowywany jest przetarg na przebudowę placu. Po jego rozstrzygnięciu zasadnicze prace rozpoczną się w drugiej połowie roku, a ich finał planowany jest na rok 2022.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18u29m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18u29m
Więcej tematów