Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Można popływać, ale i zostać wyproszonym. Działa już kąpielisko w Cygańskim Lesie

Od początku tygodnia można korzystać z atrakcji kąpieliska Start w Cygańskim Lesie. W sezonie letnim 2021 pływalnia czynna będzie do 12 września. Na terenie obiektu przebywać może jednocześnie 1250 osób.

Share
Śląskie. Na kąpielisku w Cygańskim Lesie przebywać może jednocześnie 1250 osób.
Śląskie. Na kąpielisku w Cygańskim Lesie przebywać może jednocześnie 1250 osób.Źródło: UM Bielsko-Biała
d39uc58

Wszyscy chętni skorzystania z kąpieliska powinni zapoznać się ze szczegółowymi zasadami korzystania z pływalni Start, które są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – informuje bielski magistrat.

Z obiektu mogą korzystać wyłącznie osoby, które nie obserwują u siebie objawów choroby zakaźnej, nie są objęci kwarantanną lub izolacją, nie mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zakażoną lub chorą na COVID-19.

d39uc58

Bielsko-Biała. Kąpielisko w Cygańskim Lesie już ruszyło

Bielski ratusz przypomina o szczególnych zasadach korzystania z kąpieliska. Przed wejściem na obiekt oraz przy jego opuszczeniu należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie.

Pogoda w weekend. Mamy najnowszą prognozę IMGW

W strefie wejścia na pływalnię oraz przy kasie należy zachować dwumetrowe odległości, stosując się do wyznaczonych stref oraz kierunku kolejki. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba. 

W szatni, w strefie z prysznicami, toaletach oraz w nieckach basenów, także podczas pływania należy zachować dwumetrowy dystans społeczny, nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących.

d39uc58

Bielsko-Biała. Można popływać, ale i zostać wyproszonym

Na pływalni może przebywać jednocześnie 1250 osób, co stanowi 50 procent maksymalnego obłożenia obiektu (1 osoba na m2 lustra wody).

Przed wejściem do strefy basenowej należy skorzystać z prysznica, po każdym skorzystaniu z toalety zdezynfekować ręce. Bezwzględnym obowiązkiem każdego użytkownika jest przejście do strefy basenowej przez brodzik do płukania stóp. Na terenie pływalni należy zachowywać równomierne rozmieszczenie osób z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego.

Urzędnicy przestrzegają, że osoba, która nie zastosuje się do przepisów, może być wyproszona z obiektu bez zwrotu opłaty za pobyt.

Bielsko-Biała. Godziny funkcjonowania kąpieliska w Cygańskim Lesie

- Zachowanie procedury służy zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników i użytkowników pływalni oraz minimalizacje ryzyka zakażenia użytkowników, pracowników obiektu oraz innych osób z zewnątrz – podkreśla bielski ratusz.

d39uc58

Pływalnia w sezonie jest czynna codziennie, część sportowa w godz. 9.00-20.30, a część basenowa w następujących porach

  • 7-18 czerwca w godz. 9.00-19.00,
  • 19 czerwca – 15 sierpnia w godz. 9.00-20.00
  • 15-31 sierpnia w godz. 9.00-19.00
  • 1-12 września w godz. 10.00-18.00
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39uc58

Podziel się opinią

Share
d39uc58
d39uc58
Więcej tematów