Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Miał już pętlę na szyi. Policjanci i taksówkarz uratowali desperata

Policjanci w Bielsku-Białej w ostatniej chwili uratowali 25-letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie. Zawiadomił ich taksówkarz, do którego zadzwonił desperat.

Share
Policjanci w Bielsku-Białej w ostatniej chwili uratowali 25-letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie.
Policjanci w Bielsku-Białej w ostatniej chwili uratowali 25-letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie. Źródło: pixabay.com
d1cdart

Policjanci poszukiwali mężczyzny po tym, jak zadzwonił on do taksówkarza i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie.

We wtorek wieczorem bielski taksówkarz zawiadomił służby ratunkowe, że jeden z jego klientów zadzwonił do niego i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie. Kierowca kojarzył mężczyznę z wcześniejszych kursów i podał adres, pod który zwykle go przewoził.

d1cdart

- Policyjne poszukiwania ruszyły natychmiast. Okazało się, że podane miejsce znajduje się w bliskim sąsiedztwie lasu i poszukiwania policjantów skupiły się właśnie na tym terenie. Po kilkunastu minutach policjanci z bielskiego wydziału prewencji pod jednym z drzew spostrzegli mężczyznę z zadzierzgniętą pętlą. Natychmiast odcięli go, sprawdzili czynności życiowe i udzieli niezbędnej pomocy - poinformowała Policja Śląska.

Dzięki postawie taksówkarza i szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Kiedy na miejsce dojechali medycy, 25-latek był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą samobójczą, został on zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do szpitala.

Bielsko-Biała. Kryzysowy Telefon Zaufania

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby w razie potrzeby korzystać z pomocy. Mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu mogą szukać pomocy w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ulicy Pięknej 2 w Bielsku-Białej.

Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania 116 111.

Anotni Dudek ostro komentuje słowa Pawła Kukiza. "Uprawia nędzny populizm"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1cdart

Podziel się opinią

Share
d1cdart
d1cdart
Więcej tematów