Trwa ładowanie...

Beskidy. Nareszcie ładnie, ale im wyżej tym trudniej

Nareszcie można zdjąć maseczkę i pooddychać świeżym powietrzem. Od soboty zniesiono na zewnątrz pewne obostrzenia. Mimo że świat powoli wraca do normy, zdaje się że zdążyliśmy już przywyknąć do nowych przyzwyczajeń. Jednym z nich są góry.

Share
Słonecznie w Beskidach, w wyższych partiach jeszcze leży śnieg
Słonecznie w Beskidach, w wyższych partiach jeszcze leży śniegŹródło: GOPR
d2534kb

Góry, które wraz z wiosną odkrywają dla nas kolejne urokliwe miejsca. Wciąż jednak należy pamiętać, że mogą być niebezpieczne. Przypominają o tym ratownicy GOPR-u. ”Dobre warunki obecnie są na szlakach turystycznych w niższych rejonach Beskidów. Im jednak wyżej, tym są trudniejsze. Na szczytach leżą jeszcze płaty śniegu” – podają goprowcy.

Dlatego jeśli planujemy weekendowe wędrówki pamiętajmy, by odpowiednio się do nich przygotować. Zarówno jeśli chodzi o sprzęt czy ubiór, jak i o formę. Jak informują ratownicy, w różnych partiach gór panują różne warunki. Trzeba być na to gotowym. "W wyższych partiach gór, szczególnie w rejonie Pilska i Babiej Góry, warunki są trudne. Leży tam śnieg w płatach, a szlaki są mokre. Jest ślisko. Trzeba uważać " – podał ratownik dyżurny beskidzkiego GOPR.

Zagrożenie lawinowe praktycznie już nie występuje. Jednak na pewnych odcinkach – w żlebach, kotłach czy stromych szczytach możliwe są zsuwy mokrego śniegu. Widoczność jest już dobra, nawet bardzo.

d2534kb

Mimo to, każdy kto wybiera się na szlak powinien zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z odpowiednią aplikacją, która może uratować życie.

Majówka w Zakopanem. Dobre humory wróciły, a maseczki zniknęły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2534kb

Podziel się opinią

Share
d2534kb
d2534kb
Więcej tematów