Trwa ładowanie...

Śląsk. Kilkuset obcokrajowców nauczy się polskiego. W Cieszynie ruszyła 28 Letnia szkoła języka

Cudzoziemcy z Europy, Azji i Ameryki będą uczestniczyć w Letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej. Łącznie w kursie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie uczestniczyć będzie 200 osób z 30 krajów. Letnia szkoła rusza już 1 sierpnia.

Share
Śląsk. Kilkuset obcokrajowców nauczy się polskiego. W Cieszynie ruszyła 28 Letnia szkoła języka
Źródło: iStock.com
d3hsgqh

Śląsk promuje kulturę polską. Uniwersytet Śląski po raz 28. organizuje letnią szkołę dla obcokrajowców Przez miesiąc kursanci z Europy, Azji i Ameryki będą zgłębiać język i dorobek kultury Polski. Kurs rusza już 1 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia.

200 obcokrajowców na Uniwersytecie Śląskim

Łącznie w letniej szkole Uniwersytetu Śląskiego udział weźmie 200 osób z 30 krajów świata. Wśród uczestników będą zagraniczni stypendyści oraz uczniowie z uniwersytetów partnerskich. Język, kulturę i literaturę Polski pozna również ponad 40-osobowa grupa studentów z Beijing University of Technology w Pekinie oraz Southwest University w Chongqing.

Dwa miesiące nauki języka i kultury Polski

Przez cztery tygodnie kursanci intensywnie będą uczyć się języka polskiego. Ale również będą poznawać polską historię, kulturę, zwyczaje i zabytki. Zajęcia poprowadzą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego i innych śląskich uczelni.

d3hsgqh

Promocja Polski na Śląsku

To nie tylko promocja Śląska i Cieszyna, ale również całego kraju i jego dorobku. Liczba osób, które przystąpią do Letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej jest zaskakująca.

Dyktando na letniej szkole języka

Zwieńczeniem Letniej szkoły na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie będzie dyktando, podczas którego zostanie wyłoniony Cudzoziemski Mistrz Języka Polskiego.

Czas wolny od szkoły również został zagospodarowany dla cudzoziemców, którzy przyjadą do Cieszyna. Przewidziane są gry, zabawy, koncerty ale również zwiedzanie Śląska i jego okolic. M.in. obcokrajowcy zobaczą Beskid Śląski, Wawel w Krakowie, muzeum w Auschwitz oraz siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Źródło: Dziennik Zachodni

d3hsgqh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spełnijmy marzenie Powstańca

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hsgqh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hsgqh
d3hsgqh
Więcej tematów