Trwa ładowanie...
d2l3dja

Słaba sprzedaż nowych aut w zachodniej Europie

Marzec był kolejnym miesiącem spadku sprzedaży nowych samochodów w zachodniej Europie.

Share
d2l3dja

Jak poinformowało zrzeszenie europejskich producentów samochodów ACEA, w marcu tego roku w zachodniej Europie sprzedano ponad 1 mln 666 tysięcy nowych samochodów osobowych, o 5,3% mniej niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego.

Z krajów zachodnioeuropejskich tylko w Hiszpanii (2%) i w Wielkiej Brytanii (1,5%) odnotowano w marcu wzrost sprzedaży nowych aut.

Jeśli chodzi o wyniki poszczególnych koncernów, to spadek sprzedaży w zachodniej Europie odnotował największy producent aut na naszym kontynencie, grupa Volkswagena, która sprzedała w marcu 307 tysięcy aut, o 1,6% mniej niż przed rokiem. Udział grupy Volkswagena w zachodnioeuropejskim rynku spadł 18,4% do 17,7%.

Dobre wyniki miała francuska grupa PSA Peugeot-Citroen, która w marcu sprzedała 229 tysięcy aut, o 5,3% więcej niż przed rokiem. Udział grupy PSA w rynku wzrósł z 12,4% do 13,8%.

Sprzedaż i udział w rynku zachodnioeuropejskim poprawiły także koncerny DaimlerChrysler i BMW. W marcu tego roku spadła natomiast sprzedaż w zachodniej Europie samochodów japońskich i południowokoreańskich. (ps)

d2l3dja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3dja
Więcej tematów