Trwa ładowanie...
Sky News: kandydat Partii Pracy Sadiq Khan nowym burmistrzem Londynu
Reuters

Sky News: kandydat Partii Pracy Sadiq Khan nowym burmistrzem Londynu

• Pokonał głównego kontrkandydata, konserwatystę Zaka Goldsmitha • Nowy gospodarz brytyjskiej stolicy od początku był sondażowym faworytem • Wśród jego jedenastu rywali był Polak - Jan Żyliński • Sadiq Khan będzie pierwszym muzułmaninem zarządzającym europejską stolicą • Prounijny prawnik to syn kierowcy autobusu - imigranta z Pakistanu
Share
d4erjz7

Telewizja Sky News, wskazując zwycięzcę, powołuje się na własne obliczenia. Khan, zwolennik pozostania W. Brytanii w UE, pokonał kandydata konserwatystów Zaca Goldsmitha.

Jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników lider Partii Pracy Jeremy Corbyn wyraził w radość ze zwycięstwa kandydata tego ugrupowania. "Gratulacje, Sadiq Khan. Nie mogę się doczekać pracy z Tobą, by sprawić, że Londyn stanie się sprawiedliwy dla wszystkich!" - napisał Corbyn na Twitterze.

Oficjalne wyniki czwartkowych wyborów oczekiwane są wkrótce.

45-letni Khan to urodzony w Londynie syn pakistańskich imigrantów, prawnik zajmujący się prawami człowieka i były minister. Będzie pierwszym muzułmaninem na czele władz europejskiej stolicy. Stanowisko burmistrza Londynu obejmie po polityku Partii Konserwatywnej Borisie Johnsonie.

d4erjz7

Podziel się opinią

Share
d4erjz7
d4erjz7
Więcej tematów