Trwa ładowanie...
d3x7z8l

Skompromitowany skarbnik PO zajmie się finansami komitetu Bronisława Komorowskiego

Pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego został skarbnik PO Łukasz Pawełek. Polityk, którego w październiku znaleziono pijanego pod budynkiem ambasady USA w Warszawie, zapowiadał, że przestanie zajmować się pieniędzmi partii. Jak widać, na zapowiedziach się skończyło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skompromitowany skarbnik PO zajmie się finansami komitetu Bronisława Komorowskiego
(www.platforma.org)
d3x7z8l

W piątek PKW zarejestrowała komitet wyborczy wyborców ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Kampanią wyborczą pokieruje poseł PO Robert Tyszkiewicz. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu został Sławomir Rybicki.

W skład komitetu wyborczego Komorowskiego weszli m.in. premier Ewa Kopacz, marszałkowie sejmu i senatu - Radosław Sikorski i Bogdan Borusewicz, Władysław Bartoszewski, b. premier Jerzy Buzek, a także prezydenci: Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Szczecina Piotr Krzystek, Bydgoszczy Rafał Bruski, Poznania Jacek Jaśkowiak, Krakowa Jacek Majchrowski i Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Skarbnik PO w izbie wytrzeźwień

d3x7z8l

O Łukaszu Pawełku zrobiło się głośno w październiku ub.r., gdy patrol straży miejskiej znalazł go pijanego w centrum Warszawy, w pobliżu ambasady Stanów Zjednoczonych. Funkcjonariusze odwieźli go do izby wytrzeźwień.

Dopiero po kilkunastu godzinach wyszło na jaw, że to skarbnik PO. Pawełek zapowiedział wtedy, że złoży rezygnację. - W związku z pojawiającymi się doniesieniami mediów na mój temat oświadczam, że złożę rezygnację z funkcji skarbnika PO RP i Pełnomocnika Finansowego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP - napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Czytaj również: Skarbnik PO w izbie wytrzeźwień. Konsekwencje?

Od tego momentu minęły ponad cztery miesiące. Pawełek nadal pełni swoją partyjną funkcję. Co więcej, został pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

d3x7z8l

Co na to władze PO? Na początku tłumaczono, że nie można odwołać osoby odpowiedzialnej za finanse kilka tygodni przed wyborami samorządowymi. Później z kolei Pawełek rozliczał partię po wyborach. Bożenna Bukiewicz z zarządu PO przekonywała WP, że do tematu odwołania skarbnika PO wróci na pewno po rozliczeniu finansowym listopadowych wyborów samorządowych. Partie miały na to czas do 16 lutego.

Jak się okazuje, PO wróciła do sprawy Pawełka. Awansując go na stanowisko skarbnika kandydata na prezydenta.

Wybory prezydenckie

Kampania wyborcza ruszyła formalnie w ubiegłą sobotę. Od momentu rejestracji przez PKW, komitety wyborcze kandydatów na prezydenta mogą pozyskiwać i wydatkować fundusze na kampanię.

d3x7z8l

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać 100 tys. podpisów; jest na to czas do 26 marca.

Do tej pory PKW zarejestrowała pięć komitetów wyborczych, obok komitetu Komorowskiego są to komitety: Andrzeja Dudy z PiS, Janusza Palikota z TR, Janusza Korwin-Mikkego z ugrupowania KORWiN oraz muzyka i dolnośląskiego radnego Pawła Kukiza.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

d3x7z8l

Podziel się opinią

Share
d3x7z8l
d3x7z8l
Więcej tematów