Trwa ładowanie...
d7472qr

Skoki narciarskie w Zakopanem. Kibice i skoczkowie uczczą pamięć Pawła Adamowicza

Skoki narciarskie w Zakopanem bez muzyki i gorącego dopingu w sobotę. Skoczkowie oraz kibice uczczą pamięć Pawła Adamowicza.
Share
Skoki Narciarskie w Zakopanem - bez muzyki i dopingu podczas sobotniego konkursu na Wielkiej Krokwi.
Skoki Narciarskie w Zakopanem - bez muzyki i dopingu podczas sobotniego konkursu na Wielkiej Krokwi.Źródło: East News, Fot: Mateusz Jagielski
d7472qr

Skoki narciarskie w Zakopanem pod znakiem żałoby narodowej

Skoki narciarskie w Zakopanem tym razem przybiorą nieco inną formę. Puchar Świata w Zakopanem był zawsze istnym świętem skoków narciarskich. Kibice, którzy licznie przybywali pod Wielką Krokiew w Zakopanem tańczyli, śpiewali oraz dopingowali zarówno polskich, jak również zagranicznych skoczków. Wydarzeniu od wielu lat towarzyszyła również oprawa muzyczna.
W tym roku skoki narciarskie w Zakopanem będą nieco inne. Ze względu na żałobę narodową po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w sobotę na Wielkiej Krokwi nie usłyszymy muzyki ani zorganizowanego dopingu.

Skoki narciarskie w Zakopanem – muzyka powróci w niedzielę

Bez muzyki i zorganizowanego dopingu odbędzie się jedynie sobotni konkurs drużynowy. W niedzielę Wielka Krokiew ponownie zabrzmi krzykiem kibiców. Tradycją jest, że skoki narciarskie w Zakopanem upływają w rytm muzyki. Co ciekawe, każdy ze skoczków ma prawo wybrać utwór, który towarzyszyć będzie jego próbie. W niedzielę szczególny utwór będzie rozbrzmiewał podczas występu Piotra Żyły. Jeden z liderów polskiej kadry zdecydował, że podczas jego skoku z głośników poleci utwór „Sound of Silence” z repertuaru Simon and Garfunkel. Ta wyjątkowa kompozycja stała się symbolem marszu upamiętniającego tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. W ten wyjątkowy sposób pamięć o Pawle Adamowiczu zostanie uhonorowana również podczas niedzielnego konkursu.

d7472qr

Pozostała część skoczków narciarskich z kadry A również wybrała utwory na swoje skoki w Zakopanem. Maciej Kot postawił na duet David Guetta & Sia - "Titanium". Kamil Stoch chciał usłyszeć „I'm shipping up to Boston”. Skoki narciarskie w Zakopanem w rytm „Zawsze do celu” upłyną Dawidowi Kubackiemu.

Skoki Narciarskie w Zakopanem – plan zawodów

Skoki narciarskie w Zakopanem – piątek:

  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 16:00 – oficjalny trening
  • 18:00 – kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego

Skoki narciarskie w Zakopanem – sobota:

  • 15:00 – seria próbna
  • 16:15 – rozpoczęcie konkursu drużynowego

Skoki narciarskie w Zakopanem – niedziela:

  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 – rozpoczęcie konkursu indywidualnego
d7472qr

Podziel się opinią

Share
d7472qr
d7472qr
Więcej tematów