Trwa ładowanie...

Skok poparcia dla PiS - sondaż WP

Na Platformę Obywatelską chce głosować 37% Polaków. Prawo i Sprawiedliwość może z kolei liczyć na 22% głosów - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez Gemius.

Skok poparcia dla PiS - sondaż WPŹródło: PAP
d3free4
d3free4

Znaczny wzrost odnotowuje PiS. Partia w ciągu ostatnich dwóch tygodni zyskała aż 6% poparcia. Platforma Obywatelska straciła natomiast 1 punkt procentowy.

W sejmie znalazłyby się jeszcze: PSL z 7-procentowym poparciem (bez zmian w stosunku do ostatniego badania) i SLD, który wybiera 7% wyborców. Poparcie dla partia Grzegorza Napieralskiego wzrosło o 1 punkt procentowy.

Do parlamentu nie dostałyby się: Demokraci.pl z 2-procentowym poparcie, SDPL, Samoobrona, UPR, LPR - po 1%. 3% ankietowanych wybiera inną partię, a 19% jeszcze nie wie, na kogo będzie głosować.

Powyższe dane dotyczą ogółu społeczeństwa. W społeczności Internautów Platformę wybiera 38% ankietowanych. Na PiS chce głosować 14%, zaś SLD cieszy się poparciem 9% użytkowników internetu. PO zanotowała spadek o 2%, PiS wzrost o 2%, a poparcie dla SLD nie zmieniło się.

d3free4

Pogorszyły się notowania premiera. Złe zdanie ma o nim 48% Polaków (wzrost o 2%). O pracy Donalda Tuska z aprobatą mówi 40% Polaków (spadek o 2%). Wyraźny spadek widać też w notowaniach rządu. Tylko 27% badanych dobrze ocenia działania rządu. Ilość pozytywnych wskazań spadła o 3%. Negatywne zdanie na temat pracy gabinetu Donalda Tuska ma blisko dwie trzecie Polaków - 67% (bez zmian).

Oceny pracy prezydenta również się pogorszyły. Wciąż ponad połowa ankietowanych (61%) ocenia działalność prezydenta negatywnie. Udział badanych niezadowolonych z jego pracy nie zmienił się. Blisko jedna trzecia (30%) Polaków pozytywnie ocenia pracę Lecha Kaczyńskiego (spadek o 2%).

Jedna czwarta Polaków pozytywnie wypowiada się o działaniach parlamentu, wciąż jednak ponad połowa wyborców (57%) ma o sejmie zdanie negatywne.

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 28 lipca. Wyniki dla ogółu wyborców to prognozy budowane na podstawie badania reprezentatywnych prób ogólnopolskich. Realizacja badania, na podstawie którego prezentowane są wyniki dla populacji Internautów odbywa się w Internecie. Wielkość próby - 2.500 osób.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

d3free4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3free4
Więcej tematów