Qaqwqwrqw

Skarżysko-Kamienna: pijana matka urodziła pijane dziecko

W niedzielę po południu na oddział położniczy szpitala w Skarżysku-Kamiennej pogotowie przywiozło rodzącą kobietę. 31-latka była kompletnie pijana. Urodziła córeczkę. Dziewczynka tuż po przyjściu na świat miała 1,83 promila alkoholu w organizmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijana 31-latka urodziła pijaną córeczkę
Pijana 31-latka urodziła pijaną córeczkę (iStock.com)
Qaqwqwrqw

31-latka jest mieszkanką jednej z miejscowości w powiecie skarżyskim. Miała urodzić za miesiąc, jednak w niedzielę po południu dostała silnych skurczy. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zawiozło ją do Szpitala Powiatowego imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej - informuje echodnia.eu.

Personel szpitala natychmiast zorientował się, że kobieta nie jest trzeźwa. - Gdy trafiła na oddział położniczy okazało się, że ma 1,99 promila alkoholu w organizmie - informuje aspirant Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Qaqwqwrqw

Kobieta urodziła córeczkę. Dziecko otrzymało maksymalną liczbę punktów w 10 stopniowej skali Apgar używanej do określenia stanu noworodka zaraz po porodzie. Niestety, okazało się, że było równie pijane jak matka. Badanie wykazało, że maleństwo miało 1,83 promila alkoholu w organizmie.

Szpital powiadomił o tym incydencie policję. Okazało się, że 31-latka jest znana miejscowemu dzielnicowemu i znajduje się pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Jego przedstawiciel wspólnie z dzielnicowym kilka dni temu odwiedzili 31-latkę. Rozmawiali z nią o właściwym zachowaniu podczas ciąży - poinformował echodnia.eu Jarosław Gwóźdź.

Qaqwqwrqw

Jak tłumaczyła swój stan 31-latka? Próbowała przekonać policjantów, że wypiła dwie lampki wina.

Teraz sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się prokurator. Kobiecie może grozić nawet 5 lat więzienia.

Źródło: echodnia.eu

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw