Trwa ładowanie...

Skarbimierz. Nieoficjalnie wiadomo, że nie udało się uratować chłopca wyciągniętego spod lodu

Dwoje nastolatków wpadło pod lód na nieczynnym basenie w Skarbimierzu-Osiedle (Opolskie). Nastolatek spędził pod wodą półtorej godziny.

Share
Skarbimierz. Nieoficjalnie wiadomo, że nie udało się uratować chłopca wyciągniętego spod lodu
Źródło: 123RF.COM
d2y1ik2

Informacje pojawiły się na Twitterze portalu remiza.pl. Jedno z dzieci udało się wydostać policji po pięciu minutach od rozpoczęcia akcji. To 11-letnia dziewczynka. - Była wychodzona i przestraszona -powiedział w rozmowie z WP kpt. Jacek Nowakowski z Komendy Powiatowej Polskiej Straży Pożarnej w Brzegu.

- W pierwszej fazie poszukiwania odbywały się za pomocą tak zwanej metody człowieka żaby. Polega to na tym, że ratownik ubrany w specjalny skafander asekurowany przez kolegów z brzegu przy pomocy linek przeszukuje akwen. W tym miejscu głębokość akwenu, która wynosiła 1,5 metra, pozwalała na użycie tej techniki. Nasze poszukiwania nie przyniosły jednak skutku - wyjaśnił Nowakowski.
Chłopca odnaleźli dopiero płetwonurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Opola. 14-latek przebywał w wodzie półtorej godziny. Po trwającej pół godziny reanimacji przewieziono go do szpitala w Opolu.

d2y1ik2

Akcja trwała do późnych godzin wieczornych. Według nieoficjalnych informacji chłopca nie udało się jednak uratować. Nie potwierdza tego lokalna policja. Rokowania od początku były bardzo złe: temperatura na dworze spadła poniżej zera, a chłopiec był pod wodą bardzo długo

ZOBACZ TAKŻE: Ratownicy znaleźli w Tatrach ciało turysty

Warstwa była zbyt cienka, żeby mogła służyć za ślizgawkę

Teren jest prowizorycznie ogrodzony, ale jak twierdzi rzecznik straży pożarnej, "przejście przez siatkę dla dwójki dzieci nie stanowiło większego problemu".

d2y1ik2

Podziel się opinią

Share
d2y1ik2
d2y1ik2
Więcej tematów