Trwa ładowanie...

Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie. "To policzek dla Polaków"

Na stronie internetowej niemieckiego sklepu z odzieżą pojawiły się m.in. koszulki z napisami: "Do Polski latam tylko sztukasami", czy "Polskę odwiedzę tylko w pojeździe gąsienicowym". Jak zareagowali polscy internauci?

Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie. "To policzek dla Polaków"Źródło: alfashirt.de
d9hc7k0
d9hc7k0

Profesor Stanisław Żerko umieścił w poniedziałek na Twitterze zdjęcie skandalicznych koszulek, jakie miały znaleźć się w ofercie jednego z niemieckich sklepów internetowych. "Z lewej: Polskę odwiedzę tylko w pojeździe gąsienicowym" - zacytował historyk i niemcoznawca.

Jak się okazuje, obraźliwe napisy nawiązują do czołgów i bojowych samolotów, które były używane przez Niemców w II wojnie światowej m.in. podczas ataku na Polskę. Wspomniane sztukasy, czyli samoloty Junkers Ju 87 Stuka, były dumą nazistowskich Niemiec i symbolem wielkości Luftwaffe. Ich cecha charakterystyczna to odgłos syren akustycznych, które uruchamiano podczas wprowadzania samolotu w tzw. lot nurkowy.

Koszulki z obraźliwymi motywami sprzedaje sklep "Alfashirt.de". Nie jest to mała firma, ponieważ na Facebooku ich profil ma aż 90 tys. polubień. Same T-shirty kosztują z kolei niecałe 20 euro i dostępne są w kilku kolorach. Jak podaje "Wprost.pl", w opisie strony na portalu społecznościowym pojawia się hasło: "Specjalne wymagania są naturalne, a nawet pożądane".

d9hc7k0

Polscy internauci są oburzeni. "To policzek dla Polaków" - pisze na Twitterze jeden z nich. Inny dodaje: "Zróbmy tak o Niemczech, to od razu wyleje się fala nacjonalizmu i ksenofobii".

Szczególnie zastanawiający jest jednak fakt, że na stronie jest też dość bogaty wybór koszulek z polskimi napisami. Są to m.in. "W imię Boga, za naszą i waszą wolność", czy "Katyń 1940". Aby wyjaśnić informacje pojawiające się w sieci, próbujemy skontaktować się z przedstawicielami firmy.

d9hc7k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9hc7k0
Więcej tematów